Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer bitkisel

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 5 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sivilce izlerini geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır

  sivilcelerinizi koparmayın, yolmayın ve onlarla fazla oynamayın

  Sivilce izlerini yok etmek için önce önleyici tedbirlere başvurmanız en iyisi olacaktır. Bunun için sivilce izlerini gidermekten çok sivilce oluşumunu engellemeye çalışmalısınız. Bu konuda sivilceler nasıl geçer başlıklı yazımıza müracaat edebilirsiniz.
  Sağlıklı beslenmeye çalışın. bunun için bol su tüketmeniz ve diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyveye yer vermeniz sivilce izlerinin geçmesi için faydalı olacaktır. aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.
  Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir

  Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.
  Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.
  Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce izlerini geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.
  Bazı insanlar sivilce izlerini ve iltihaplarını yok etmek için buz kullanırlar. Temel olarak buzun soğuğu sivilce izlerini tedavi ederek cildinizi daha az iltihaplı ve pürüzsüz bir hale getirir. Buz küplerini bir bez parçasına sarın ve her gün 15 dakika sivilce üzerinde bekletin.
  Günde iki kez sivilcelere uygulandığında kuşburnu çekirdeği yağı da sivilce izlerini gidermenize yardımcı olur. Kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda yaşlanma geciktirici (anti-aging) özelliğe sahiptir, cildinizi gençleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildinize doğal bir renk kazandırır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Nis 2014
Yükleniyor...