Sivilce sonrası oluşan yaralar

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 6 Ara 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sivilce sonrası oluşan yaralar

  sivilce Yaralarınız Nasıl Geçer

  Sivilce yaralarını geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır.

  Sağlıklı beslenmeye çalışın. bunun için bol su tüketmeniz ve diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyveye yer vermeniz sivilce iyaralarının geçmesi için faydalı olacaktır. aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.

  Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir

  Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.

  Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

  Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce izlerini geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.

  Sivilce Lekelerine Ne yapılsa İyi Gelir – Akne İzlerine Doğal Çözüm Bitkisel Kürler

  Sivilce lekeleri bir çoğumuzun başına bela bir durumdur. sürekli bu sivilce lekelerini makyaj ve pudra allık ile kapatmaktan bıktıysanız artık sizlerin de sivilce lekelerine doğal çözümler aramanızın vakti gelmiş te geçiyor demektir. Şimdi sizlere sivilce lekelerine neler iyi gelir sorusuna güzel yanıtlar verecek ve sivilce lekelerine bitkisel çözümler sunan cilt bakım kürleri ve bitki maskelerini aktaracağız.

  Sivilce Lekelerine Elma Sirkesi :

  Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın. Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.
  Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de sivilce lekeleri ile cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.
   

Yükleniyor...