Sivilcelere karşı faydalı besinler

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 1 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sivilcelere karşı etkili besinler
  Sivilcelere karşı hangi besinler etkilidir
  Hangi besinler sivilcelere karşı etki gösterir
  [​IMG]
  Sivilce ve akneler ciddiye alınması gereken bir sorundur. Tıbbi ilaçlar kadar beslenme düzeni de akne tedavisinde önemlidir. İşte sivilce ve akne sorununa karşı yardımcınız olacak besin maddeleri...

  rganik yeşil çay:

  Antioksidan özelliği sayesinde zararlı kimyasallardan vücudu arındırır.

  Zeytinyağı:

  Doymamış yağ asitlerinden oluşan zeytinyağı veya susam yağı gerekli yağ asitlerini içerir. Bu yağ asitleri hücrelerin zarlarının oluşumunda etkilidir.

  Ceviz:

  Omega-3 yağ asitlerini bol miktarda ihtiva eden ceviz her konuda olduğu gibi cilt sorunları söz konusu olunca da faydalıdır.

  Limon suyu:

  Doğal beyazlatıcı özelliği ile bilinen limon suyu, güneş lekeleri ve kırışıklıklarda etkilidir.Ancak bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için dikkat edilmelidir.

  Karpuz:

  Bazıları karpuzun dış yüzeyini yüzlerine sürerek fayda sağladıklarına inanır. Aslına bakılırsa çok da yanlş bir düşünce değildir. Çünkü karpuz kabuğunda nemlendirici etki gösteren A, B ve C vitaminleri bol miktarda bulunur.

  Az yağlı süt ürünleri

  Süt akne tedavisi sürecinde pek tüketmemeniz gereken bir besin maddesidir. Ancak içerisindeki A vitaminine cildimiz ihtiyaç duyduğu için az yağlı süt ürünleri tüketilebilir.
   
Yükleniyor...