Snapchat nedir? Nasıl kullanılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Snapchat nedir? Nasıl kullanılır?
  [​IMG]

  Foursquare kullanıcılarının yabancısı olmadığı bir uygulamadan ibaret olan Swarm popüler bir check-in uygulamasıdır. Bu uygulama ile arkadaşlarınızla iletişime geçebilir ve arkadaşlarınızdan hangilerinin size yakın bir mekanda olduğunu öğrenebilirsiniz.

  Swarm kullanıcıları bulundukları noktalarda yaptıkları check-in ile hem yer bildirimi yapmış oluyor hem de bulundukları mekan hakkında bilgilendirme mesajları yazabiliyor.

  Swarm 4 menüden oluşuyor. İlk menü olan Ana menüde arkadaşlarınıza ne kadar uzaklıkta olduğunuz belirtiliyor. Böylece sizin bulunduğunuz noktaya en yakın arkadaşınızın nerede olduğunu kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

  İkinci menü arkadaşlarınız check-in yaptıkları tüm mekanları görmenize imkan veriyor. Arkadaşlarınızın nezaman nerede olduğunu bu menüden takip etme imkanı buluyorsunuz.

  Üçüncü menü olan Yakındaki planlar bölümünde ise arkadaşlarınızla buluşma noktası ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca katılacağınız bir etkinliğe arkadaşlarınızı da bu uygulama sayesinde davet etme imkanınız oluyor.

  Son menü check-in bildirimlerinin gösterildiği bölümden ibaret.

  Foursquare uygulamasının ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan bu yeni uygulama özellikle genç kullanıcılara hitap ediyor. Forusquare ise yeni yerler keşfetmenin keyfini arayanların kullandığı yan kol olarak kullanılmaktadır.

  Daha önce Foursquare hesabı açtıysanız Swarm uygulamasını indirir indirmez Foursquare hesabınızdan eski bilgilerinizi çekerek uygulamaya otomatik olarak giriş yapabiliyorsunuz
   
Yükleniyor...