Sony Xperia Z5 Premium Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Sony Xperia Z5 Premium Özellikleri

  [​IMG]


  Sony’nin yeni akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’um en önemli özelliği dünyanın ilk 4k çözünürlük kullanan akıllı telefonu olması dışında daha pek çok güzelliğe imza atıyor. Sony xperia z ailesini normal ve compact olmak üzere iki modelde sürdürüyordu. Ancak bu defa üçüncü bir model daha ekliyor. Bu Japon şirketin şu ana kadar geliştirdiği en iddialı telefon. Teknik özelliklerine bakacak olursak ilk olarak 5.5 inc ekranın 4K çözünürlük desteği sunması. 4K da ne ola ki diyenler için hemen açıklayalım bu akıllı telefon 3840*2160 piksel çözünürlükte.
  5.5 inç 4K ekranın piksel yoğunluğu 806 ppi. Teknik olarak benzeri görülmemiş müthiş bir detay zenginliği ile karşı karşıyayız.

  Ekrana kimyasal tamperlenmiş cam eşlik ederken buna birde parmak izi önleyici özellik eklenmiş ki yemede yanında yat tadında. Sony xperia ailesinin diğer fertlerinde olduğu gibi Z5’te de 3 GB ddr4 kullanmayı tercih etmiş. Depolama için her firmanın kullandığı 16-32-64 GB’lık dahili hafıza yerine şuan için sadece 16 GB’lık dahili hafıza tercih edilmiş. Tahmin ediliyorki ilerleyen günlerde farklı ülkeler için farklı seçenekler sunulacaktır. Bunun yanı sıra pek çok farklı telefon üretici firmanın yaptığı hataya Sony düşmemiş ve amiral gemisi xperia z5’te microSD hafıza kartı desteğine devam etmiş.
  Sony en büyük yeniliği kamerada yapmış diyebiliriz. Uzun süredir 21 mp kamera kullanıyordu ama artık 23 mp çözünürlükte ve çok daha yüksek çözünürlük kalitesi vaad edebilen ön ve arka kamera ile karşımızda.

  xperia z5 premium’un 3430 mA kapasiteli pile sahip olduğunu söyleyerek yazımızı sonlandıralım.
   
Yükleniyor...