Sosyal Medyanın da Derneği Var!

'Teknoloji Haberleri' forumunda zamaneanne tarafından 28 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Sosyal medya artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Böyle önemli bir faktöerün bir derneğinin olması da kaçınılmazdı. Bu amaçla Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED), İstanbul'da kuruldu.

  Uluslararası sahada sosyal medya, dijital medya ve mobil medya kullanıcısı olan şahıs ve kuruluşların temsil edileceği dernek, yapacağı faaliyetlerle sosyal toplulaşmanın da getireceği dayanışmayı bilince dönüştürmeyi, sosyal sorumluluk projelerinin çoğaltılmasını ve yeni medya sahasını geliştirmeyi amaçlıyor.

  USMED'in yazılı açıklamasına göre dernek, sosyal medyada etkin e-ticaret uzmanı, sosyal medya danışmanı, editör, eğitimci, akademisyen, tasarımcı gibi farklı meslek dallarından kurucuları bir araya getiriyor.

  Dernek, yeni gelişen ve yapılandırılan sosyal medya alanındaki hak ve özgürlüklerle ilgili anayasal kazanımlar sağlamak üzere raporlar hazırlayıp kamuoyuna sunacak.

  Akademik ve bağımsız çalışma grupları oluşturacak dernek, üniversitelerde, çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarla düzenleyeceği ulusal ve uluslararası panellerle ve aktif çalışma gruplarıyla, sosyal medya alanında bilinç düzeyi oluşturmayı planlıyor.

  USMED'in resmi internet sayfası "usmed.org.tr" kısa süre içinde 4 dilde yayın yapmaya hazırlanırken, derneğin İngilizce, Arapça ve İspanyolca Twitter hesapları aktif olarak faaliyet gösteriyor.
   
Yükleniyor...