Soyunacaksın Dediler!!!

'Sosyal Konular' forumunda Elfida tarafından 18 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Çin'de yapılan şampiyonada yarı finale kalan sporcular, Londra'ya gitme hakkı kazanacaktı. Ancak Gülsüm'ü daha maça çıkmadan kötü bir sürpriz bekliyordu. İç çamaşırlarıyla tartıya çıkıp, 100 gram fazla geldi. Heyet Gülsüm'ü hiçbir şey söylemeden diskalifiye etme kararı aldı. Gülsüm'ün arkasından tartıya çıkan Rumen sporcu, koşa koşa gelip, 'Senin tartı problem' diyerek sporcumuzu uyardı.

  Gelişmeler Başkan Eyüp Gözgeç'e bildirildi. Başkan, sporcusunun kilosunun fazla olmadığını, iç çamaşırlarıyla tartıldığı için 100 gram fazlalık bulunduğunu anlatmaya çalıştı. Fakat Uluslararası Boks Birliği (AIBA)'nın kurallarına göre bir sporcunun 2 kez tartılmasına izin verilmiyordu. Başkan'ın çabaları sonunda tartının tekrarlanmasına izin verildi.

  Bu kez de Gülsüm Tatar, 'Ben bugüne kadar defalarca tartıya çıktım ama hiçbir zaman iç çamaşırlarımı çıkarmadım. İnancım gereği, elenme pahasına tamamen soyunmam' diye direndi.

  Tartı görevlilerinin tamamen kadın olması şartıyla Gülsüm nihayet ikna edilip, yeniden tartıldı. Ardından Hintli rakibi Laishram Sarita Devi'nin karşısına çıktı. Kariyerinde ilk kez bir rakibine 14 puan verdi, 14-13 yenilip daha ilk maçta elendi.

  Yaşadığı olayların şokunu üzerinden atamayan ve Londra'ya gidemediği için kahreden Gülsüm Tatar, antrenörünü de İstanbul'da bırakıp, Kars'taki Çakmak Köyü'ne gitti. 'Herkes bana aynı soruları soruyor. Cevap vermekten bıktım. Kimse benim kadar üzülemez' diyen Gülsüm Tatar'a psikolojik destek veren de yok.

  Sabah
   
Yükleniyor...