sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 20 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. sözleşmeli askerlik başvuruları ne zaman
  sözleşmeli askerlik başvuruları tarihi
  sözleşmeli askerlik başvuruları

  Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, sözleşmeli er alımlarına başlandığı belirtildi. İşte resmî açıklama:
  Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağı belirtildiği, 12 Temmuz 2011 tarihinde başlayan başvuruların12 Ağustos 2011 tarihinde sona ereceği ifade edilerek, başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış askerliğini yapmış olması gerektiği ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi şartının arandığı belirtildi.

  Halen askerlik vazifesini yapanların da müracaatta bulunabileceğinin kaydedildiği açıklamada, ön şartları uyan adayların sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirileceği bildirildi.

  Açıklamada sözleşmeli erlerin, hudut birliklerinde görevlendirilecekleri, kışlalardaiskan edilecekleri, her türlü ihtiyacının Türk Silahlı Kuvvetler tarafından karşılanacağı, maaş alacakları ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekleri de ifade edildi.
   
Yükleniyor...