sözleşmeli er erbaş başvuru formu

'Sosyal Konular' forumunda Sitem tarafından 21 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Paralı askerlik başvuru formu
  sözleşmeli askerlik başvuru
  sözleşmeli er başvurusu
  sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılacak

  sözleşmeli er erbaş başvuru formu
  Yasaya göre, en az ilköğretim mezunu, askerliklerini erbaş ve er olarak tamamlayan, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmeyen ve 26 yaşından gün almayan Türk vatandaşları sözleşmeli er olabilecek.

  Bu kişilerin, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış, cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile halkı askerlikten soğutmak gibi suçlardan mahkum olmaması gerekecek. Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olanlar, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmayanlar, yapılacak fiziki kabiliyet testi ve mülakatlarda başarılı olamayanlar da sözleşmeli er ve erbaş olamayacak.

  sözleşmeli er başvurusu
  kara Kuvvetleri komutanlığının 2011 sözleşmeli er başvuru kılavuzunu inceledikten sonra aşağıdaki bağlantıdaki sözleşmeli er çevrimiçi online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurabilirsiniz.


  Sözleşmeli Er Başvuru Formu İçin Tıklayınız
   
Yükleniyor...