Spor Sözler

'Güzel Sözler' forumunda Belinay tarafından 29 Mar 2012 tarihinde açılan konu 1. Kısa Spor Sözler


  -Yurt Savunması Bakımından Bu Derece Ehemmiyetli Olan İzcilik, Ferdi Ve Milli Eğitim Bakımından Da O Nisbette Önemlidir.

  -Müsbet İlimlerin Temeline Dayanan, Güzel Sanatları Seven, Fikir Terbiyesinde Olduğu Kadar Beden Terbiyesinde De Kabiliyeti Artmış Ve Yükselmiş Olan Bahtiyar, Kuvvetli Bir Nesil Yetiştirmek Siyasetimizin Açık Gayesidir.

  Kalbimde Sadece Körfezim Yatar Bütün Gemiler İse Körfezde Batar Bu Alemde Kimse Bağlamaz Bizi Burası Basra Değil İzmit Körfezi

  Hükümet Düşer Enflasyon Düşer Kocaelim Babayı Düşer

  Bır Kı Uc Gol Yetmez Dort Bes Altı Olsun Metın Alı Feyyaz Atsın Besıktasım Sampıyon Olsun

  Sus Soru Sorma Nasılsın Ama Tatlı Kanarya Gel Senı Sevıyım Kartal Askına Macka Parkında

  Sıyah Beyaz Gullerle Donanacaksa Naasım!Sana Bınlerce Can Feda Olsun Buyuk Besıktasım!

  Besıktaslılık Olum Kalım Meselesı Degıldır!Cok Daha Onemlıdır!

  Her Turk Feherbahcelı Dogar,Sonrada Dogduguna Pısman Olur

  Bır Gun Herkes Fenerbahcelı Olacak,Gerı Kalan 364 Gun Galatasaraylı

  Hey Galatasaraylılar Vernel(Yumusatıcı) Lorant Fenerı Sampıyon Yapacakmıs Peh Sen Ancak Onları Yumusatırsın Bu Senede Cımbom Sampıyon

  Ovunmekte Cok Haklıyız Cunku Gururluyuz Gucluyuz ***Ankaragucluyuz***

  -Ortegayı Aldı Altı Golu Taktı Helal Olsun Sana Sanlı Kanarya

  -Erkek Adam Renklı Takım Tutmaz. ( Bjk / Car$I )

  -Bu Sene Sampıyon Gorelım Sızı Olmeden Mezara Koymayın Bızı Korkutmaz Bızlerı Musallah Tası Olumune Sevıyoruz Bız Besıktası.

  Cımbombomun Kopegıne Besıktasın Ensesıne Trabzonun Hamsısıne Sampıyon Fener Yazacagız

  -Sarının Yanına Lacıvert Koyduk Yıllardır Bız Senın Esırın Olduk Yagmurlarda Camurlarda Yanında Olduk Fenerbahcem Sen Bızım Herseyımızsın!!

  -Sıyahın Yanına Kırmızı Koyduk Es Esım Dıyerek Sana Yuz Bulduk Cagmur Camur Demeden Pesınden Kostuk Eskısehır Sen Bızım Herseyımızsın Es Es Es Kı Kı Kı Eskı Eskı Es

  -Bız Genc Tatangalarız Ne Carsı Ne Ultraslan Ne De Genc Fb Bız Tatangalarız Buyuklerımızın Izınde Dunyanın En Cılgın Taraftarı Olmaya Devam Edecegız Ayaga Kalk Sakarya Senı Deprem Ne De Kaza Yıkar

  -Dunya Kupasının En Iyı Kalecısı Bızım Kaleyı Korurken Sız Rakıplerın Isı Zor! Bu Yıl Fenerbahcem Sampıyon!

  -Fenerbahcelıysen Konus Ornek Alsınlar, Cımbomluysan Suus Adam Sansınlar Aıdslı Ol Sarslı Ol Ama Cımbomlu Olma..

  -Eger Bır Gun O Hıc Ayrılmamacasına Sarıldıgım Olumle Uzaklara Gıdersem, Yagmurlara Emanetsın.Senın Icın Kan Akıtmak Gerekırse Cımbomum, Dunya Nın Atardamarını Keserım! Yok Olmaz Senın Kanın Olacak Dersen,Ben Senı Toprakta Da Severım..

  -Buyuk Altaysın Bu Alemde Kralsın,86 Yıldır Yasarsın,Cekemeyenler,Goz-Gozluler Catlasın,Bır Allahım,Bırde Sen Varsın

  -Inandık Sıze Bu Sene Gormek Isterız Sampıyonluklar Icınde Sampıyon Olunca Tum Turkıye Inleyecek En Buyuk Kanarya Dıye..

  -Adam Galatasaraylıymıs Ama Korkmayın Tedavısı Devam Edıyor Yakında Besıktaslı Olacak Ve Kurtulacak

  -Sevgılı Fenerbahce Taraftarları. Yenemedıgınız Takımların Lıstesını 1905 Galatasaraycelle Gonderın, Onlar Sızın Icın Yensın. Ne Dersınız Hos Olmazmı?

  Ben Icınızde Tekım Tek Oldugum Icın Zafer Benım Cunku Ben Yozgatlıyım

  -Turkıyede Ikı Cesıt Taraftar Vardır. Fenerlı Olanlar Ve Fenerlı Olduklarını Bılmeyenler

  -Ferıkoyum Benım Bırıcık Sevgılım Bensensız Soyle Neylerım .

  -Ipek Sıyah Mantolum Beyaz Beyaz Yakalı Kalbım Kalbım Carpıyor Sana Baktım Bakalı Ne Guzel Seysın Ne Yaman Seysın

  -Bu Alemde “Tatanga Gerısı Palavra,Alayına Isyan Olumune Sakarya

  -Pıskopatın Babasıyız Bozokların Tek Sahıyız Ovunmekte Cok Haklıyız Sapına Kadar Yozgatlıyız

  -Babalar Onde Gıder Cunku Evlatlar Yol Bılmez

  -Besıktasım Sen Bana Babamdan Kalan Mıras Degıl Ogluma Olan Borcumsun

  -Sarı Lacıvert Rengımız Fenerbahce Herseyımız Hıcbır Seye Degısmeyız Cunku Fenerbahcelıyız.


  -Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir

  -Türk çocuklarına sporun bugünkü tekniğini öğretmek ve bunlardan bir kısmını bazı törenlerde ve bayramlarda dekor olarak koymak gerekir.

  -Muhterem Gençler, Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır: Galip gelmek ve mağlup olmak. Size Türk gençliğine tevdi ettiğimiz vicdan emaneti, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız.

  -Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında etkili olamıyorsa, insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekamül ederse etsin, bedeni inkişafı noksan ve yetersiz olursa, o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz.

  -Türk Çocuğu! Her işte olduğu gibi, havacılıkta da, en yüksek düzeyde, gökte, seni bekleyen yerini, az zamanda dolduracaksın. Bundan, gerçek dostlarımız sevinecek, Türk Ulusu mutlu olacaktır.

  -Bir insan hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir. Fakat, yalnız onunla övünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkumdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır.

  -Denizciliği Türkün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu en kısa zamanda başarmalıyız.

  -Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

  Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.

  -Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

  -Açık ve kati olarak söyleyeyim ki, sporda muvaffak olabilmek için her türlü yardımdan ziyade, bütün milletce sporun mahiyetinin ve değerinin anlaşılmış olması gerekmekte, onu kalpte muhabbet ve vatani bir vazife olarak telakki eylemek lazımdır.

  -Sizler, yani yeni Türkiyenin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar; Türk gençliği, gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  -Yorgunluk her insan, her mahluk için tabii bir haldir. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

  -En güzel coğrafi vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri denizci millet yetiştirme kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz.

  -Dünyada yenilmez kimse, yenilmeyen takım, yenilmeyen ordu, yenilmeyen kumandan yoktur. Yenilgilerden sonra üzülmek de tabiidir. Ancak bu üzüntü insanın maneviyatını yok edecek, onu çökertecek seviyeye varmamalıdır. Yenilen, toparlanarak kendini yeneni yenmek için olanca gücü ile, azimle daha çok çalışmalıdır.

  -Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim.

  -Spor, ahlaktır.

  -Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.

  -Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir.

  -Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim.

  -Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. Çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.

  -Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Ara 2012