St. Petersburg Ermitaj Müzesi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda MeriH tarafından 12 Şub 2012 tarihinde açılan konu

  1. Bu güzel şehre gidip de St. Petersburg ermitaj müzesini gezmeden dönmek kesinlikle olmaz. Bu müze tüm dünyada ün yapmış son derece özel bir müze. Genelde bazı müzeler vardır ve bulundukları şehirle adeta bütünleşmişlerdir. İşte Ermitaş müzesi de o tarz müzelerden biri. Çünkü müze adeta St. petersburg ile bütünleşmiş ve şehrin adı söylenildiğinde akla gelen yapılardan biri olmuş.

    Zaten St. petersburgda gezilecek yerler denildiğinde karşınıza hemen St. Petersburg hermitage müzesi bilgileri çıkar. Çünkü bu müze ciddi anlamda etkileyici ve son derece farklı bir müze. Müze Rusya’nın en büyük müzesi. Görmeye giderseniz zaten hemen anlayacaksınız ne demek istediğimi. Müzenin önünde bolca fotoğraf çektirmeyi sakın atlamayın bu arada.

    Bu müzeye Rusya ermitaj müzesi de diyenler var. St. petersburg ismini de kullananlar var. Öncelikle müzeye gitmek için kesinlikle erken saatler tercih edin. Çünkü içeride çok fazla eser var ve her birini uzun uzun gezmeniz mümkün değil. Biz bu müzeye gittiğimizde oldukça planlı davrandık. Gezmek istediğimiz ve en çok merak ettiğimiz eserleri önceliklendirdik. Siz de bu şekilde planlı davranırsanız her eseri görme şansı yakalarsınız. Eserlerin önünde çok oyalanmadan oldukça hızlı bir şekilde gezerseniz tüm müzeyi gezme şansınız olur.
     
Yükleniyor...