Steve Jobs hakkında bilinmeyenler

'Biyografi' forumunda eftelya tarafından 10 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Steve Jobs hakkında bilinmeyenler

  Jobs hakkında bilinmeyenleri FBI açıkladı..ABD Federal Soruşturma Bürosu Steve Jobs hakkında 191 sayfalık bir rapor yayımladı. Raporda; Jobs'ın üniversitedeki not ortalamasından Komünist partisiyle ilişkisi olup olmadığına kadar bir çok detay bulunuyor.Steve Jobs'un henüz dünyanın en ünlü dahilerinden biri olarak tanınmadığı 1991 yılında, FBI'ın Jobs hakkında oldukça kapsamlı bir araştırma yaptığı ve sonuçları raporladığı ortaya çıktı.

  Steve Jobs hakkında bilinmeyenler

  [​IMG]

  Jobs'ın, ABD eski başkanlarından George H. W. Bush'un danışmanlık heyeti bünyesinde önemli bir mevkiye atanması düşünüldüğü için gerçekleştirilen araştırmada, FBI ajanları Jobs ve onu tanıyan 30'dan fazla kişiyle görüşmeler yaptı. Bu kişiler arasında, Jobs'ın arkadaşları, komşuları ve ailesi yer alıyor.

  Rapordaki en çarpıcı ifadelerden birisi, "Jobs'ın dürüstlüğü hakkında sorular yöneltilen kişilerden bazıları, Jobs'ın hedeflerine ulaşmak için gerçeği çarpıtabileceğini belirtti" oldu.

  FBI raporunda yer alan bir diğer önemli bilgi ise; Apple ve Jobs 1985'te bomba tehdidi aldı. Olayda, telefon kulübesinden arayan kimliği belirlenemeyen bir kişinin Apple'ı arayarak Jobs'ın ve diğer yöneticilerin evine bomba yerleştirdiğini söylediği ve 1 milyon dolar istediği ifade edildi. Ancak, bomba yerleştirildiği iddia edilen yerler temiz çıktı.

  Komünist Parti de dahil olmak üzere hükümet karşıtı hiçbir organizasyona üye olmadığı belirtilen Jobsın üyesi olduğu tek kurumun New York Athletic Kulübü olduğu belirtilen raporda, Jobs ayrıca, “yürüyüş tutkunu ve "iyi bir komşu" olarak tanımlanıyor.


  Kaynak: Hürriyet
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012
Yükleniyor...