Sting (Steve Borden)

'Spor Gündemi' forumunda Sting tarafından 13 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Steve Borden, Sting adı altında güreşen bir Amerikan güreşcisidir.20 Mart 1959 yılında doğmuştur. Zamanla UWF , NWA , WCW ve WWA adlı güreş federasyonlarında Sting adı altında güreşmiştir. Şimdi yine aynı adla TNA adlı federasyonda güreşmektedir.

  İlk olarak 1985 yılında Flash Borden adıyla UWF federasyonunda güreşmeye başlayan Steve , 1986 yılında Eddie Gilbert ile takım kemerlerini kazanmıştır.

  1987 yılında başarısından dolayı NWA`a transfer olan Steve burda Sting adı altında güreşmeye başlamıştır.Burada Ric Flair`ı yenerek Dünya Şampiyonu olmuştur.

  1991 yılında WCW ve NWA`nın ayrılması üzerine kariyerine WCW`de devam etmiştir.Burada Ric Flair`a yenilmesi üzerine Dünya şampiyonluğunu yitirmiştir.Fakat Ric Flair`ın WWF`e gitmesi üzerine şampiyonluğu geçersiz kılınmış ve Sting İlk WCW şampiyonu olarak tarihe geçmiştir.

  2001 yılında WCW federasyonunn batması üzerine Avusturalya`daki WWA federayonuna geçmiştir ve burada da Dünya şampiyonu olmuştur.TNA Şampiyonu olan Jen Gargamelüs Gasparov`a yenilmesi üzerine iki federasyon birleşmiş ve Sting ise emekli olmuştur.

  2006 yılında TNA federasyonuna gelen Sting burda da Dünya Şampiyonu olmuştur.Şu an TNA'da Main Event Mafıa adlı grubun üyesidir.Ama Kurt Angle yüzünden gruptan gitgide kopmuştur.2009 yılında TNA World kemerini Mick Foley'e kaybetmiştir.Kemerini kaybettikten sonra bir çok kez kemere yaklaşmıştır M.E.M`nın başına geçtiği sırada grubu ona ihanet etmiştir.En son Bound For Glory`de kemer için Aj Stylesla maça çıkmış ve kaybetmiştir.Sting bu aralarda güreşi bırakıp bırakmayacağı belli değil.Baya zamandır sahneye çıkmamaktadır.

   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Nis 2013
Yükleniyor...