Stres Düşüğe Neden Olur Mu

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 10 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Stres ve düşük tehlikesi
  Stres düşük nedeni olabilir

  Düşük hakkında bilmeniz gereken her şey
  Düşük kimlerde görülür, kürtaj düşüğü tetikler mi, tekrarlayan düşüklere nasıl tedaviler uygulanır?

  Kimlerde daha çok görülür?
  Düşük riski en yüksek olanlar, 35 yaş üstü kadınlardır. Yumurta hücreleri 14 yaşında olgunlaşarak kadını üreme çağına hazır hale getirir ve her seferinde en kaliteli yumurtalar ilk başta harcanır.
  Kadın 30 yaşına geldiğinde en kaliteli yumurtalar, yani en iyi döllenebilenler geride kalmış olur. Verimli yumurta hücreleri 35 yaşından sonra giderek azalır ve kalitesi de düşer.

  Uzmanlar tarafından Hamile kadınların aşırı stresten uzak durmaları gerektiği belirtiliyor..

  Hamilelik döneminde kadınların daha hassas olduklarını anlatan Angün, Bu dönemde kadınların duyguları, beklentileri, yaşamları ve fiziksel olarak vücutlarında değişimler oluyor dedi.

  Uzmanlar Stresin anne adayları için riskli olduğu ifade ediyorlar 35 yaş ve üstü dikkat

  Yüksek stres altında olan hamile kadınlar, sağlıklı beslenmeye özen göstermeyip sigara gibi hamilelik üzerinde olumsuz etkiler yaratan alışkanlıklara yönelebilir...

  Bu kötü alışkanlıklar, düşük, erken doğum ve bebeğin sakat doğmasına neden olabilir. Aşırı stres altında kalan hamile kadınlarda düşük riski 2-3 kat artar...

  Bu artış 35 yaş üzeri kadınlarda daha fazladır.

  Sağlıklı vücuda sahip hamile kadınlar stresle daha kolay başa çıkabilir. Hamile kadınlar stresten uzak durmalı, beslenmesine dikkat etmeli, iyi uyumalı ve spor yapmalıdır.
   
Yükleniyor...