Stresten Kurtulmanın Yolları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 24 Mar 2013 tarihinde açılan konu

  1. Stresten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?    Stresten kurtulmanın en etkili yolları neler yazımızda bu konuyla ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.Eğer sizde benim gibi bilgisayar başında çalışan biriyseniz mutlaka her yarım saatte yada bir saatte bir kalkın, temiz hava alın, kısa bir yürüyüş yapın, içinize derin derin temiz havayı çekin bol bol oksijen almaya çalışın.

    Daha sonra elinizi yüzünüzü gülsuyu ile yıkamak sakinleştirici ve dinlendirici bir etki yaratır.Aynı zamanda çabuk öfkelenen biriyseniz; evinizde ve iş yerinizde sandal ağacı kokusunu kullanın bunun için tütsü yakabilir veya sandal ağacı macununu alnınıza sürebilirsiniz bununda çok etkisini göreceğinizden emin olabilirsiniz.Güzel bir vazoya taze beyaz çiçekler koyun özellikle beyaz çiçekler çünkü beyaz renk insana huzur veriyor daha sonra üzerlerine su damlacıkları gezdirin.Vazoyu gözünüzün önünde bir alana koyun ve sinirlendiğinizde bir müddet izleyin.Suyun her zaman sakinleştirici etkisi olduğunu sakın unutmayın.

    Çok bunaldığınız sinirlendiğinizi hissettiğiniz anlarda kendinizi banyoya atın ve suyun gücüne bırakın tuzlu su dolmuş bir küvete girmek de size kendinizi çok iyi hissettirecektir.Uzun süre durduğunuz odalarda veya ofisinizde açık mavi ve yeşil tonlarını kullanın. Duvar renginizide mavi olarak tercih edebilirsiniz.
     
Yükleniyor...