Stüdyo daireler nasıl döşenir

'Ev ve Dekorasyon' forumunda HazaN tarafından 29 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. En az eşya ile modern tek dekorasyona sahip olabilirsiniz. Minik banyolarda yeniden modern mobilyalar ile kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz.

  Duvarsız bir dairede mekanı düzenlemek kolay değildir. Bunun için farklı alanlar yüksek ve alçak kitap raflarıyla, çekmeceli dolaplarla, hatta tavandan zemine akan perdeler kullanılabilir. İki taraflı kitap rafları, zeminden yükseltilmiş bir platforma yerleştirilen oturma grubu mekan içinde hoş farklılıklar yaratır. Ayrıca çeşitli türde zemin kaplamalarıyla da bunu yapabilirsiniz. Bir yerde reçine, bir yerde beton, bir yerde ahşap kullanarak zemini farklılaştırabilirsiniz. Böylece bu geniş alan kendi içinde daha küçük ünitelere ayrılmış olur. Tabii bu arada banyo ve yatak kısımlarını daha belirgin duvarlarla ayırmanız gerekecektir.

  Dekorasyon yaparken odaklanmanız gereken soru nasıl yaşamak istediğinizdir. Büyük bir kanepe, şezlongu andıran koltuklar, belki de bir piyano... Önemli olan nasıl yaşamayı sevdiğiniz ve burada nasıl rahat edeceğiniz. Yemek salonu olarak kullanacağınız alanda büyükçe bir masa, etrafında sandalyeler, belki bu alanı dairenin geriye kalanından ayırmak için kullanılabilecek kristal ya da pleksiglas separatör hoş bir görüntü oluşturacaktır. Mutfak yarım bir duvarla ana mekandan ayrılabilir. Böylece bir tür apartman dairesi havası da kazanılmış olur. Mutfağı küçük bir yarımada gibi tasarlanmış yüksek bir kahvaltı masası ve etrafına dizilmiş yüksek taburelerle de evin geriye kalanından ayırabilirsiniz.

  Yüksek tavanlı yaşam alanları pek çok şekilde kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi döşenmiş bir stüdyo dairenin hedefi mümkün olduğu kadar stresten uzak, gevşemenizi sağlayıp size huzur verecek bir yaşam alanı oluşturmaktır. Zeminde ve duvarlarda kullanılacak ahşap kaplama ve döşemeler bu hissi iyiden iyiye artıracaktır. Önemli olan bütün zemini aynı şekilde döşememek, bir şekilde hareketlilik hissi yaratmaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ağu 2015
Yükleniyor...