Süt Ürünlerinin Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 18 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Süt ve süt ürünleriinn faydalarının birçoğunu biliyor olsakta bilmeidğimiz yada yanlış bildiğimiz konular hakkında hazırladığımız yazımzıda süt ürünlerinin faydaları hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz.

  Süt ürünleri özellikle vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılamak için fazlasıyla gereklidir.Kalsiyum ihtiyacımızı süt ve süt ürünlerinden karşıladığımızı unutmamak gerekir.

  Bazı süt ürünleri, çoğumuzun daha fazla ihtiyacı olan iki şeyi oldukça yüksek seviyelerde içerir; kalsiyum ve protein. Maalesef dondurma; bu iki besin açısından biraz eksik kalıyor, fakat az yağlı süt, yoğurt, süzme peynir ve az yağlı peynir her öğünde güçlü bir protein ve kalsiyum paketi sunmaktadır.Düşünün sadece bir fincan hafif yağsız yoğurt, önerilen günlük protein alımı miktarının % 17'si ile birlikte, günlük önerilen kalsiyum alım miktarının üçte birini içermektedir.

  Birçok süt markası D vitamini ile güçlendirilir ve artık bazı yoğurt üreticileri de buna başlıyor. D vitamini önemli bir vitamin olmasına rağmen çoğumuzun diyetinde yeteri kadar bulunmuyor.

  D vitamini ile güçlendirilmiş az yağlı süt içmek D vitamini seviyenizi arttırmanın kolay bir yoludur. D vitamininin kalsiyum emilimindeki rolü sayesinde kemiklerin sağlıklı kalmasını sağladığı uzun süredir biliniyor. Yapılan son araştırmalar, bazı kanser türleri riskini azaltmaktan tansiyonu düşürmeye kadar, başka durumlarda da yardımcı olabileceğini göstermektedir.


  [​IMG]
   
Yükleniyor...