Sütlü tatlıların sağlığa yararı var mı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 19 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sütlü tatlılar vücudumuz için oldukç ayaralıdır süt içmeyen kişiler için özellikle vücudun alması gereken kalsiyumun vücuda alınmasını sağlar.

  [​IMG]

  Ayrıca insan vücudunda kemik gelişimi için yararlı olan süt,pirinçteki B vitaminleriyle birleşince sinir sistemine iyi geliyor.Sütlü tatlıların tüketim miktarı ve sıklığı çok diğer şerbetli ve ağır tatlılarda olduğu gibi önemlidir.Özellikle ağır şerbetli olan tatlılardan kaçınılmalıdır.Sütlü tatlılar tüm besin ögelerini içerisinde bulundurduğu için vücut sağlığımız için gerekli olan vitaminleri almamız açısından yararlıdır.

  Sütlü tatlı tüketmenin bir diğer güzel yanı düşük enerji vermesi dir.Sütlü tatlılar kilo verme sürecincde kişilere en büyük destektir.Önemli olan tüketim miktarı ve sıklığıdır sütlü tatlılardan bazıları yine diğer tatlılar gii aşırı tüketildiğinde istenmeyen kilolara sebep olabilir.Bu nedenle sütlü tatlı tüketiminde de dikkatli olmak gerekiyor.Kazandibi,dondurma gibi ağır sütlü tatlıları sık aralıklarla tüketmemek gerekmektedir.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Sütlü tatlıların sağlığa
 1. EyLüL
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  3,174
 2. HazaN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  5,496
 3. Yasemin
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,258
 4. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,610
 5. Aderito
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  628