Syberia 2 Oyun Hileleri

'Oyun Bölümü' forumunda Aderito tarafından 23 Ara 2012 tarihinde açılan konu

  1. Syberia 2 Oyun Hileleri neler

    Syberia oyunun bu ikinci bölümü ise ilk oyunun bittiği noktadan devam ediyor. İlk oyunda aradığımız, Hans Voralberg ve robotu Oscar ile birlikte, varlığına Hansdan başka kimsenin varlığına inanmadığı gizemli adaya doğru son sürat yol alıyoruz. Maalesef yolculuk ilerledikçe Hans ilerlemiş yaşı nedeniyle hastalanıyor. Yaşlı Hansın ölmeden evvelki son isteğini yerine getirebilmek için kariyerimizi ve Amerikadaki yaşantımızı bir kenara atıp yolculuğa devam ediyoruz.

    Oyun hikayesi kısaca böyle ancak tahmin edeceğiniz gibi birçok insanla tanışıp, bir sürü olaya karışarak yolculuğumuzu tamamlamaya çalışıyoruz. Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi bu oyunda da birçok mekanik aletler ve çözülmesi gereken bulmacalar bizleri bekliyor. İlki kadar yoğun olmasa da yine o mekanik şaheserleri her ekranda görmeye devam ediyoruz.

    Elbette en çok dikkati çeken ufak ayrıntılar. İlk oyunda kullandığımız cep telefonumuz bu oyunda da yanımızda. Gerçi oyun boyunca bir iki defa gerçekten kullanmak zorunda kalıyoruz ancak onun dışında ara sıra patronumuzdan ya da bir an evvel geri dönmemizi öğütleyen annemizden gelen telefonlar, oyuna çok güzel bir atmosfer katıyor. Ayrıca dahi yol arkadaşımız Hans hastalanmadan evvel akıllıca bir iş yapıp, telefonla robotumuz Oscara iletişim kurmamızı sağlayacak bir devre yapıyor. Böylece bazen trenimize uzak bulunduğumuz mekanlarda Oscar ile telefonla konuşup ipuçları alabiliyoruz. Son olarak ileriki bölümlerde karşılaşacağımız ve bir daha yanımızdan ayırmayacağımız hiperaktif (!) köpeğimiz Youki ise oyuna sevimli bir hava katıyor.
     
Yükleniyor...