Takma Tırnak Nasıl Kullanılır

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 6 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Takma tırnaklarla ilgili sorulan başlıca sorular

  Takıldıktan sonra ne kadar süre kalacağı ve çıkarmak istediğinde nasıl çıkarılacağıdır. Takma tırnaklar takıldıktan sonra siz çıkarmadıkça kolay kolay çıkmazlar. Kullanım süresi 1 hafta ila 10 gün arasında değişmektedir. Bu tırnakları keserek ve törpüleyerek istediğiniz boyda kullanabilirsiniz

  Takma tırnaklar nasıl yapıştırılır Genelde ilk takma tırnak denememizi endişe duyduğumuz için kalitesiz olanlarını alarak başlarız ama tam tersine kaliteli tırnaklarla başlamamız daha iyidir.

  Bir diğer soruda takma tırnak yapıştırıcılarının ayrı bir şekilde satılıp satılmadığıdır. Takma tırnaklarda genelde Japon yapıştırıcısı diye bilinen yapıştırıcılar kullanılmakta
  dır. Bu yüzden size yakın bir kırtasiyeden Japon yapıştırıcısı alıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


  Takma tırnağı çıkarmak içinse ılık asetonlu su da ellerinizi bekletmeniz yeterlidir kendiliğinden çıkacaktır. Bir de tırnak çıkarma sıvısı kullanabilirsiniz. Bu sıvılar ellere zarar vermeden tırnakları eriterek çıkarır.

  Tırnakları kullanmaya başladığınız ilk günler yapıştırıcının etkisinin en kuvvetli olduğu dönem olduğu için tırnakları ilk 1-2 gün çıkarmamanız tavsiye edilir.Takma tırnakla protez tırnağın farkı nedir Protez tırnak takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil sadece ucundan uzman kişilerce, özel bir işlemle takılır.

  30 saniye içinde muhteşem görünüm kazandıran bu takma tırnakların kendinden ojeli olanları, renk renk, boy boydur. Hatta süslemeli olanları, desenlileri, taşlıları bile mevcut. Üstelik bu sezon süslü tırnaklar çok moda! Kurutma, sürerken taşırma, bulaştırma derdi de yok.
   
Yükleniyor...