Tan Sağtürk Biyografi Resimleri

'Resimli Konular' forumunda Blizzard tarafından 29 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Tan Sağtürk, 14 Temmuz 1969 yılında İzmir'de doğmuştur. 9 yaşındayken balet olmaya karar verdi. İlköğretimden sonra Orta ve Lise öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuarında tamamladı.
  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

  Eğitimine Fransa’da devam etti. Ardından Fransız Genç Balesi'nde 1990 – 1991 yılları arasında bir yıl çalıştıktan sonra Fransız Devlet Balesi'ne geçti. 1991 – 1997 yılları arasında orada çalıştı. Fransız Devlet Balesi'ne giren ilk yabancı, Tan Sağtürk oldu. Fransız vatandaşı da olmuştur. Fransa’da 2500 temsil yapan Tan Sağtürk, oradan ayrılarak 1997 Eylül ayı sonunda İstanbul’a geldi ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde bir sene baş balet olarak çalıştı. Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel adlı klasik eserler ile Ara Danslar –Ara Nağmeler ve Emrivaki adlı Modern Balelerde Başrol oynayarak Türk seyircisiyle buluşmuştur.

  Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi’ni açtı. İstanbul’da Teşvikiye ve Altunizade’den daha sonra da Ankara, İzmir, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Kıbrıs ve Kayseri’de açtığı merkezlerle bale ve dansın gelişmesine büyük katkı sağladı.

  Tan Sağtürk fotoğrafları
  Tan Sağtürk1. Tan Sağtürk2. Tan Sağtürk3. Tan Sağtürk4.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Ağu 2014
Yükleniyor...