Tarih hayal mahsulü olamaz.tarih yazarken gerçek olayları bulmaya çalışmalıyız

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 9 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Tarih hayal mahsülü olamaz Tarih yazarken gerçek olayları bulmaya çalışmalıyız anlamı


  Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.

  Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır..
   
 2. daz

  daz

  Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır.. :DD
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağu 2014
 3. Cevap: Tarih hayal mahsulü olamaz.tarih yazarken gerçek olayları bulmaya çalışmalıyız
  Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağu 2014
 4. Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağu 2014
 5. Cevap;Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır.. :DD
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağu 2014
 6. Tarihte her şey bir olaya yani bir olguya dayanır.Fakat tarih daha sonradan değişerek efsane halini alabilir yada abartilabilir.Tarih yazarken gerçeklerden yola çıkmalıyız.Hayallerle tarih yazılamaz, tarihte herşey doğru ve yaşanmış olmalıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağu 2014
Yükleniyor...