Tarihi Kentler Birliği Malatya’da Toplanıyor

'Haberler' forumunda Violet tarafından 25 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Tarihi Kentler Birliği Malatya’da Toplanıyor,Tarihi Kentler Birliği Malatya’da ,


  1-3 Nisan Tarihleri Arasında Malatya'da Düzenlenecek Olan Toplantıya 100'ün Üzerinde Belediye Başkanı Olmak Üzere Toplam 450 Dolayında Katılımcının Gelmesi Bekleniyor.
  Malatya Belediyesi ev sahipliğinde, Malatya Belediyesi-Tarihi Kentler Birliği ve Çekül Vakfı işbirliğiyle düzenlenecek olan toplantı ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir basın toplantısı düzenleyerek, açıklamalarda bulundu.

  24 Mart Perşembe günü Malatya Belediyesi Fırat Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ve Çekül Vakfı Malatya temsilcisi Bekir Sözen de katıldı.
  Malatya'nın son zamanlarda yoğun bir altyapı çalışmasına sahne olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu çalışmaların Nisan ayı ile birlikte daha da hızlanacağını söyledi. Yoğun alt ve üst yapı çalışmaların yanı sıra, tanıtım ve sosyal faaliyetlerin de yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Çakır, bu kapsamda 1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında Tarihi Kentler Birliği'nin Malatya Belediyesi'nin ev sahipliğinde Malatya'da toplanacağını söyledi.

  Düzenlenecek 'Malatya Semineri'ne aralarında Büyükşehir belediye başkanlarının da bulunduğu 100'den fazla Belediye Başkanı'nın yanı sıra bazı valiler ile toplam 450 dolayında katılımcının gelmesini beklediklerini kaydeden Başkan Çakır, "Seminer'e ayrıca Çekül Vakfı Başkanı hemşerimiz Prof.Dr. Metin Sözen, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile çok sayıda akademisyen de katılacaktır" dedi.

  Malatya'nın tanıtımı adına düzenlenen fuar, tanıtım günleri ve iştirak edilen etkinlikler çerçevesinde Malatya'nın daha çok ne kadar tanıtılabileceği yönünde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Çakır, Tarihi Kentler Birliği Malatya Semineri'nin de bunlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

  Tarihi Kentler Birliği Malatya Semineri' Malatya'nın tanıtımı açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Çakır, bu organizasyonla Malatya'nın tarihi, kültürel ve turistik potansiyellerinin çok geniş bir kesime en iyi şekilde tanıtımının yapılmasının hedeflendiğini söyledi.

  Tarihi Kentler Birliği Malatya Semineri'nin 1 Nisan Cuma günü Anemon otelde düzenlenecek olan açılış programı ile başlayacağını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2 Nisan Cumartesi günü "Doğa ve Kültür Zengini Malatya" ve "Malatya Bütününde Her Ölçekte Koruma" konulu sunum ile devam edeceğini, sunumların ardından da "Belde ve İlçelerde Koruma" konulu seminer oturumunun yapılacağını söyledi.

  Oturumların ardından Battalgazi, Yeşilyurt ve Gündüzbey'ye yapılacak olan gezilerin ardından, 3 Nisan Pazar günü Darende ilçesine yapılacak olan geziyle, organizasyonun tamamlanacağını belirtti.
   
Yükleniyor...