Tarkan 9 haziranda Hakim Karşısına Çıkacak

'Medya Bölümü' forumunda Sitem tarafından 7 Haz 2011 tarihinde açılan konu


 1. tarkana neden dava açıldı
  tarkanın suçu nedir
  tarkanın 2 yıl hapisi isteniyor
  Tarkan Ağır Ceza Mahkemesi

  Tarkan 9 haziranda Hakim Karşısına Çıkacak

  [​IMG]

  Tarkan 9 haziranda Hakim Karşısına Çıkacak
  Şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında “uyuşturucu madde bulundurma, kullanma, satma ve satılmasına aracılık etme” suçlamalarıyla açılan davanın ilk duruşması 9 Haziran Perşembe günü yapılacak.

  TARKAN’IN 2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Evinde esrar maddesi ile yakalanan şarkıcı Tarkan hakkındaki ilk soruşturmaya Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bakmıştı. Özel yetkili savcılığın görevsizlik kararıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na göndermesinin ardından 17 sanık hakkında iddianame düzenlenmişti. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi de suçun örgütlü olarak işlenmiş olduğu gerekçesiyle dosyayı Özel Yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti. Dosyayı inceleyen İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi de suçun "iştirak halinde bireysel suç" olduğunu bildirerek görevsizlik kararı vermişti. Mahkemeler arasındaki uyuşmazlığın çözümlenmesi için dosya Yargıtay’a gönderilmişti. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 9 ay sonra davanın İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine karar vermişti.

  Tarkan’ın, "Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçundan 2 yıla kadar hapsi isteniyor.


  alıntı :Hürriyet
   
Yükleniyor...