Tatil dönüşü yıpranmış saçlara nasıl bakım yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 21 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Tatil dönüşü yıpranmış saçlara nasıl bakım yapılır?
  Tatil dönüşü yıpranmış saçların bakımı
  Tatil dönüşü yıpranmış saçlarınız için bakım önerileri

  [​IMG]
  Tatil yapmanın keyfine diyecek yok elbette ancak ya tatilde özen gösteremediğiniz saçlarınızın hali ne olacak. Özellikle tatil dönüşlerindeki en sık rastlanılan sorunların başında yıpranmış saçlardır.

  Tatilde cildiniz kadar saçlarınız da yıpranır. Saç köklerini olumsuz etkileyen UV ışınları, su ve rüzgarla birlikte bir süre sonra saçların okside olmalarına, kurumalarına ve canlılığını yitirmelerine neden olur. Tatil sonrasında saçların da tıpkı cilt gibi özel bir bakıma ihtiyacı vardır.

  Güneş sonrası şampuanlar içerdikleri pantenol sayesinde saç tellerinin parlaklığını kazanmasına ve klor ya da tuz kalıntılarının giderilmesine yardımcı olur. Zengin bileşimli saç bakım kürleri ve maskeler de tatil sonrasında saçlarınızı güçlendiren özel bakımlar arasında Uzmanlar bu bakımları her gün düzenli olarak uygulayabileceğinizi de belirtiyor.

  B ve E vitaminleri sayesinde saç hücrelerinin zarar görmesini de önleyen kür ve maskeler aynı zamanda saçlara parlaklığını da geri kazandırır.

  Saçlarınıza canlılığını kazandırmanın bir yolu da tatil dönüşü kuaförde uçlarından kestirmeniz olacaktır. Böylelikle olumsuz dış etkenlerin kuruttuğu ve incelttiği saç telleriniz gücünü yeniden toplayacaktır.
   
Yükleniyor...