Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 13 Nis 2009 tarihinde açılan konu


 1. Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  İşte Size Tatil hazırlığını kolaylaştıracak birkaç ipucu...

  1. Öncelikle ayakkabı, kitap, saç kurutma makinesi gibi ağır eşyaları valizinizin en altına yerleştirin. Böylelikle kıyafetlerin altında kalan eşyalar kıyafetlerin kırışmamasına neden olacak. Ayrıca ayakkabıları ayakkabı poşetlerine koyarak yerleştirmeniz kıyafetlerinizin kirlenmemesi için iyi bir çözüm yoludur.

  2. İkinci adımda iç çamaşırı, pijama, T-Shirt, kazak gibi yumuşak eşyaları yerleştirin. Hatta T- Shirt ve kazak gibi az kırışacağını düşündüğünüz kıyafetlerinizi rulo haline getirerek valizinizin en altında bulunan eşyaların aralarına yerleştirebilir böylelikle yer tasarrufunda bulunabilirsiniz.

  3. Rulo haline getirerek yerleştirdiğiniz kıyafetleriniz sayesinde düz bir yüzeye kavuşan valizinizde ki boşluklarınızı da çorap ve diğer küçük eşyalarınızla doldurabilirsiniz.

  4. Bir sonraki adım ise kıyafetlerinizi katlamak. Ancak burada ki önemli nokta katlama işleminin valizin içinde yapılmasıdır! İlk olarak pantolon ve etekler katlanmalıdır. Pantolonunuzu bel kısmından çizgileri bir araya gelecek şekilde katlayın, paçalarınızı katlamış olduğunuz bel kısmına kadar katlayarak düzgün bir şekilde yerleştirin. Eğer ceketiniz var ise askı yardımı ile sabit durmasını sağlayabilirsiniz. Eğer pantolonların üstünde ceketler için yer kalmadıysa kırışmayacak eşyalarınızı rulo haline getirerek yer açabilirsiniz. Aynı zamanda ceketin ve pantolonunuzun iç bölmesine kırışmayacak eşyalarınızı kıvırabilirsiniz.

  Yardımcı olacak diğer püf noktalar..

  İç içe geçmiş çoraplarınız gömleğinizin şeklinin bozulmamasına neden olur

  Narin bluzlarınız ve gömleklerinizi ince plastik çantalara koyarak muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle bluzlarınızın kırışmasını önleyebilirsiniz.

  Deri kemerlerinizin yüzeylerinin çatlamaması için rulo haline getirmek yerine valizinizin şeklinde daire çizerek kenarlara gelecek şekilde yerleştirmenizi öneririz.

  Aynı zamanda ihtiyacınız olan şeyleri önceden hesaplamak, valiz hazırlarken
  size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Eğer bir yerden başka bir yere seyahat edecekseniz her zaman kullandığınız ve yanınızda bulunması gereken eşyalarınızı bir arada tutmak için ayrı bir çanta hazırlamakta fayda var. Böylelikle her zaman yanınızda olması gereken eşyalarınız hem bir arada olur hem de tekrardan aynı eşyalar için çanta yapmak zorunda kalmazsınız.
   

 2. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  Tatil valizi hazırlarken blue yu alacaksın yanına tek püf nokta bu bence :f106: :f106:
   

 3. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  :f30::f30::f30:

  Yaa evet öyleyim hatta not tutarım günler öncesinden :oops: bu da benim takıntım işte :(
   

 4. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  :f30::f30::f30: Haklısınız ... Tatile gitmeden önce yanınızda her şeyi düşünen birileri olmalı....
   

 5. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  Yok yok düşündümde benim yanımda Blue olursa valiz hazırlarken ben kesin katil olurum :f132:
  Bugün arkadaşımın foruma konu atmasına şahit oldum da :f30: :f30: Yani diyeceğim ben valizimi kendim hazırlıycam bananeeee
   

 6. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  Hazanımmm istersen Turkcell bayilerinden seni sınav yapabilirim :f106:

  Mümkünse ben forumda gezinirken sen benim evimi gez perdelerin kolalarıyla ilgilen canım :f30:
   

 7. Cevap: Tatil Valizi Hazırlamanın Püf Noktaları

  benim için tatile giderken valiz hazırlamakta sorun yok ta tatil dönüşü kıyafetleri bir türlü valize sığdıramamak gibi bir sorun var :(
   
Yükleniyor...