Teamviewer toplantı nasıl yapılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Teamviewer toplantı nasıl yapılır?

  Bilgisayar ve tabletlerde rahatlıkla kullanılan ve uzaktan yardım programları arasında lider bir isim olan Teamviewer’da toplantı da yapılabiliyor. Arkadaşlarınızı kendi bilgisayarınıza çağırıp uygulamalı olarak bir çalışma yapmak isteyenler Teamviewer’ın toplantı özelliğini rahatlıkla kullanabilirler. Nasıl olacak bu toplantı diye soranlar için Teamviewer toplantının nasıl yapıldığını anlatmaya çalışalım.

  Teamviewer’ı resmi internet sitesinden indirip bilgisayarınıza kurun. Eğer bilgisayarınızda kurulu ise hemen toplantı aşamasına geçelim.

  Teamviewer programını açın ve sol üst sekmelerden Toplantı seçeneğini tıklayın. (Resimde kırmızı çerçeve içerisine aldım)

  Karşınıza üç seçenecek çıkacak;

  1-Sunum

  2- Videolu aramada

  3- Telefon

  Bu 3 seçenekten hangisini istiyorsanız ona tıklayın. Eğer Sunum’u seçerseniz. Arkadaşlarınızla kendi masaüstünüzü paylaşma durumunda kalacaksınız.

  [​IMG]

  Teamviewer’da online olan arkadaşlarınızı bilgisayarınıza davet ettikten sonra onlara bazı haklar verebilir ya da bazı haklarını kısıtlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Toplantı no’nun hemen altında bulunan isminizin yanındaki küçük üçgen işaretine tıklamanız ve izin verdiğiniz kutuların içine tik işareti koymanız ya da hangi özellikleri kaldırmak istiyorsanız o kutucukların içindeki tik işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır.

  [​IMG]

  Artık dilediğiniz kadar sunum yapabilirsiniz. Toplantıyı bitirmek için sağ üst köşede bulunan çarpı işaretinden pencereyi kapatmanız yeterlidir.

  Videolu aramada adından anlaşılacağı üzere görüntülü olarak toplantı imkanı vermektedir. Arkadaşlarınızla kamera aracılığı ile görüntülü olarak toplantı yapabilirsiniz.

  Sesli toplantıda ise görüntü olmadan sesli olarak bir toplantı düzenleme imkanınız bulunuyor.

  Peki toplantıyı arkadaşınız düzenliyor ve sizde bu toplantıya katılmak istiyorsunuz o zaman ne yapacaksınız?

  Arkadaşınızın sizi toplantıya davet etmesini bekleyebilir ya da size vereceği toplantı numarası ile toplantıya katılabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Toplantıya katıl seçeneğinin hemen altında bulunan Toplantı No kısmına toplantıyı düzenleyen arkadaşınızın size vereceği toplantı numarasını yazmanız yeterli.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...