Tekirdağ Gezilecek Yerler

'Türkiyem' forumunda Wish tarafından 16 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Tekirdağ'da gezilecek yerler, Tekirdağ gezilecek görülecek yerler, Tekirdağda nereler gezilir, Tekirdağ gezi rehberi,

  [​IMG]


  Namık Kemal Heykeli

  1840 yılında Tekirdağ'da doğan büyük vatan şairi Namık Kemal için 1949 yılında yaptırılmıştır. Kendi adıyla anılan parkın içindedir.


  -Camiler-

  Eski Cami

  İl merkezinde Ertuğrul Mahallesindedir. 1830 yılında Zahire Nazırı Ahmet Ağa tarafından yaptırılmıştır.

  Rüstempaşa Cami

  İl merkezinde Ertuğrul Mahallesinde Mimar Sinan Caddesi üzerindedir. 1553 yılında Sadrazam Damat Rüstem Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mimar Sinan'ın eseridir. 1841 yılında Abdülmecit tarafından tamir ettirilmiş ve 5 sütunlu mermer şadırvan yaptırılmıştır. Giriş kapısı fildişi kakmadır. Doğusundaki hamam ve medrese yıkıktır. Kütüphanesi 1991 yılında restore edilmiştir. Batısında bulunan 6 kubbeli bedesten halen kullanılmaktadır.


  -Plaj ve Mesire Yerleri-

  Şarköy

  Tekirdağ'a 86 km uzaklığındaki Şarköy, ilin sayfiye yeridir. Zeytinlik ve yeşil bağları ile şirin bir ilçe olan Şarköy'ün üzümü ve şarabı meşhurdur.

  Kumbağ

  İlin önemli eğlenme ve dinlenme merkezidir. Turistik tesislerin, pansiyonların ve halk plajlarının yoğun olduğu yerlerdendir. Burada bulunan Orman içi dinlenme yerine yerli ve yabancı turistler fazlasıyla ilgi duymaktadır.

  Atatürk Ormanı

  Tekirdağ-İstanbul karayolu üzerinde, İl merkezine 7 km. uzaklıktaki Orman Alanı Tekirdağ'ın günübirlik mesire yeridir.

  Barbaros


  Uzun kumsalları ve yeşil bağlarıyla kentin mesire ve sayfiye yerlerindendir.
   
Yükleniyor...