Teknoloji harikaları

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 10 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. EMPATİK BLACKBERRY
  Empatik denmesinin sebebi, kullanıcısının kalp atışı ve terleme oranı gibi biometrik verilerini toplayarak bunu sosyal ağlarda ve telefon defterinde kayıtlı kişilere gösterme özelliğinden kaynaklanıyor.

  Köşeli tasarımıyla fütüristik bir görünüme sahip olan Empathy'nin ön yüzü OLED dokunmatik ekrandan oluşuyor.
  [​IMG]

  AÇIK KAYNAK KODLU BUZDOLABI
  Linux işletim sistemi sonunda buzdolabına da girdi. Electrolux firması tarafından geliştirilen "Infinity I-Kitchen" klasik soğutucuları yüksek teknoloji ile birleştiriyor. Bütün fonksiyon ve uygulamaları dokunmatik ekranından yönetilebilen buzdolabı yazılımı açık kaynak kodu sayesinde kullanıcıları tarafından da geliştirilebilecek.

  [​IMG]

  RENK OYUNLARI
  İtalyan markası Ozzio Design tarafından üretilen e-Motion sehpası altından bulunan bir dizi LED'ler aracılığıyla bir dizi renk arasında geçişler yaparak ister sakinleştrici ister uyarıcı bir etki yaratarak ortama uygun havayı sağlıyor.

  [​IMG]

  AKILLI TELEFONLAR AYAKLANDI
  Giderek birbirine benzeyen cep telefonlarına devrimci bir bakış açısı In-oh Yoo ve Sun-woong Oh'dan geldi. Koreli iki tasarımcı telefonları şarj olurken dik pozisyona getiren yeni bir tarz geliştirdi. Cep telefonları dik pozisyondayken sadece şarj olmakla kalmıyor bu sırada arama ve mesaj kabul edebiliyor.
  [​IMG]

  TAK MÜZİĞİ KOLUNA
  MP3 çalarlar ne kadar ufalırsa ufalsın taşımak her zaman problem olur. İşte Skinny Player'la bu problem çözülüyor. Yara bantı gibi kola yapıştırılabilen Skinny Player'ın üzerinde bir hoparlör, başlatma ve durdurma düğmeleri bulunuyor. Koreli tasarımcı Duo'nun eseri olan MP3 çaların dezavantajı tek bir albüm alabilecek hafızaya sahip olması, avantajı ise enerjisini vücut ısısından alması.
  [​IMG]

  İKİ EKRANLI LAPTOP
  Klavye yerine dokunmatik ekran kullanan laptoplar zaten vardı ama büyüklükte değil. Acer'ın Iconia adını verdiği laptop 14 inç iki dokunmatik ekrana sahip. Alttaki ekrana 10 parmağınızı birden koyarsanız karşınızda dokunmatik bir klavye, beş parmağınızı koyarsanız istediğiniz uygulama ve proframlara ulaşmanızı sağlayan bir kumanda çemberi beliriyor. Iconia'nın Nisan 2011'de satışa çıkması bekleniyor.
  [​IMG]
   
 2. Cevap: Teknoloji harikaları

  Annem anlatmıştı sanırım babaannesi radyonun ilk evlerde yer aldığı dönemlerde ilerde bu makinanın içinde şarkı söyleyenleride göreceğiz dermiş. Şimdi merak ediyorum şarkı söyleyenleri gördüğümüz devirler geride kaldı aceba ilerde bizi daha neler bekliyor yada çocuklarımızı ve torunlarımızı :(