Telefonu Kim Buldu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Meryem tarafından 20 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Telefonu Kim Buldu
  Telefonu Kim icat etti  Telefonu Kim Buldu

  Fransız Claude Chappe 1793'te icat ettiği mesaj iletme makinesine, "uzaktan yazan" anlamında "telgraf" adını verdi. Bu aygıtın işleyişi, kule tepesine takılmış hareketli kolların kullanılmasıyla oluşturulan işaretler yardımıyla rakam ve harfleri iletmeye dayanıyordu.

  Sonraki 40 yıl içinde elektrikli telgraf geliştirildi ve 1876'da Alexander Graham Bell , ilk kez konuşmaları teller aracılığıyla iletmeyi sağlayan telefonu icat etti. Sağırlarla ilgili çalışmaları, Bell'i seslerin havadaki titreşimlerle nasıl oluştuğunu merak etmeye yöneltmiş, "armonik telgraf" adı verilen bir düzenek üstünde çalışırken, elektrik akımının konuşma sırasında oluşan titreşimleri andıracak biçimde değiştirilebileceğini bulmuştu. Telefonla ilgili çalışmalarının dayandığı ilke de buydu.


  Duvara monte edilen telefon ilk defa Edison tarafından üretildi. Mikrofon ve alıcı tasarımlarıda kendisine ait olmakla beraber telefon zilinide ilk defa sisteme entegre etti. Kullanıcı karşısındaki kişiyi dinlerken bir kolu sürekli çevirmesi gerekiyordu.

  Ahize 1885 yılında yapıldı ve yaygınlaşmaya başladı. Metal olarak üretilen ahizeler 1930′lu yıllardan sonra plastik olarak üretilmeye başlandı.  [​IMG]
   
 2. Cevap: Telefonu Kim Buldu

  Ben size çok teşşekür ederim ben 4 sınıfım sizin sayanizde komposizyon ödevimden 100 aldım.Çok teşekür ederim
   
 3. tşk zaten biliyordum<3<3<3<3<3:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:o_Oo_O:eek::(:(
   
Yükleniyor...