Telekom'dan Kontörlü Uygulama

'Teknoloji Haberleri' forumunda NURDİN tarafından 15 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Türk Telekom, sabit ücrete gelen tepkilerden dolayı piyasa koşullarına uygun yeni tarife değişikliğine gidiyor. Türk Telekom, aldığı sabit ücret karşılığında GSM operatörleri gibi kontör dağıtacak.[​IMG]
  ....................

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanan yeni tarifelerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

  Yeni tarifesine göre TT, abonelerden sadece şehir içi görüşme ücretlerini kapsayacak şekilde aylık belli bir ücret alacak. Bu ücret karşılığında 100, 200 ya da 300 kontör verilecek. Türk Telekom'un yeni tarifesinde KDV ÖİV ve sabit ücret dahil 100 kontör 19 TL, 200 kontör 23 TL ve 300 kontör 27 TL olarak belirlendi. Tarifeye göre bu limitleri aşan kullanıcıların şehiriçi görüşme ücreti 11 kuruş olarak ücretlendirilecek.

  CEP TELEFONU ŞİRKETLERİNE RAKİP

  Bununla sabit ücretle fatura ödenerek, daha fazla konuşma dakikası elde edilecek ve sabit ücretten şikayet eden tüketicilere yeni bir fırsat sunulacak. Konuşma paketi sistemi şeklinde geliştirilen tarife sistemi, BTK tarafından onaylandı. Sektör yetkilileri, TT'nin yeni tarife çalışmasının GSM operatörlerine rakip olacağını belirtiyor.
   
Yükleniyor...