Temel Cilt Bakimi Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 15 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Gençleştirici Bakım Önerileri
  Temel Cilt Bakımı Önerileri
  Cilt bakımı önerileri |

  Konumuz cilt bakımı cilt bakımı artı güzellik bayanların olmassa olmazlarından birisi cilt bakımı bizde bunu düşünerek sizlere özel Temel cilt bakımı önerileri hazırladık hep birlikte öğreniyoruz Temel Cilt Bakımı nasılyapılır.

  Konumuza Temel cilt bakımı önerileriyle işe başlayalım.

  Cildinize uygun bir sabun veya, temizleyici ürün bulun.
  Normal-kuru ciltler için gliserinli sabun
  Yağlı ciltler için kepekli sabun
  Sivilce sorunu olan ciltler için İlaçlı Sabunlar (Menopozda sivilce sorunuyla karşılaşabilirsiniz)
  Yağlı ciltlere uygun yağsız krem veya jetler
  Kuru ciltler için sürdükten sonra Kağıt mendille temizley e-ceğiniz kremler
  Kuru nemlendirici krem veya losyonlar
  Her şeyden önemlisi, cildinizin eskiye oranla daha ince ve hassas olduğunu unutmayın ve cildinizi hırpalamayın!
  Temizledikten sonra sıkılaştırıcı bir tonik sürün.


  Cildinizi mümkün olduğunca güneşten koruyun. Az güneşe çıkın ve mutlaka koruyucu krem kullanın

  Cildinizi hem aşırı sıcak havadan hem de aşırı soğuk havadan korumak için nemlendirici kullanın.

  Sigaradan uzak durun. Çünkü sigara cildimizin ihtiyacı olan oksijeni azaltır ve cildin yenilenmesini önler. Bu da cildimizin solgun ve yaşlı görünmesine neden olur.

  Cildinizi tahriş olur korkusu ile derinden temizlemekten korkmayın. Yani biraz pamuk, cilt temizleyici krem ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici size yeter.


  Cildimizin esnek ve sıkı olması kolojen lifleri ve elastin sayesindedir. Cilt genç iken kollajenoz enzimleri bu liflerin dengesini sağlar ve genç cilt esnek, sıkı görünür. Fakat yaş ilerledikçe cildin bu dengeleri bozulur. Uyguladığımız doğal ve bitkisel maskeler cildimizi canlandırır fakat sadece bu maskeler ile cildi uzun yıllar genç tutmak mümkün değildir. En iyi bakım için iyi beslenmeli, uyku düzenine dikkat etmeli, bol su içmeli, sigara ve içkiden mümkün olduğunca uzak durmalı, bol temiz hava almalı ve mümkün olduğunca egzersiz yapmalıyoz..


  Sağlıklı ve dengeli beslenin. ve en azından haftada bir cilt bakımı için maske uygulayın. Maske uygulamaya vakit bulamıyorsanız nemlendiricinizi her zaman sürdüğünüzden üc kat daha fazla miktarda kullanarak cildinizi sanki maske yapar gibi nemlendirmeye bırakın 5-10 dakika sonra kremin fazlasını yumuşak bir kağıt mendil ile silin.

  Nadiren de olsa nemlendirici kreminizle cildinize masaj yaparak hem kan dolaşımını hızlandırıp hem de ölü deriyi atarak cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
  [​IMG]