Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır Evde

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 2 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır  Evinizde tırnak bakımı yapmak için kullanacağınız malzemelerin temiz ve sterilize olmaısna özen göstermelisiniz.


  Evde tırnak bakımına gçmeden önce yapmanız gereken şey tırnaklarınızda varsa ojeleri mutlaka temizleyin.Tırnaklarınızdaki oje ve tırnak cilasını çıkartmak için kullanacağınız asetonun içerisine doğal badem yağı, susam yağı ve bazı bitkisel yağ çeşitleri ekleyerek tırnaklarınızın kurumasını engellemiş olursunuz.

  Tırnaklarınızdan ojelerinizi çıkarttıktan sonra tırnaklarınızı kesmek olackatır tırnaklarınıza şekil vererek kesin.Uzun tırnakları kesmek için özel makaslar kullanılmalıdır.Tırnaklarınızı kestikten sonra törpüleyerek şeklini verin.Tırnaklarınızı metal bir tırnak törpüsü ile törpüleyin.

  Daha sonra tırnak etlerinizi temizleyin üzerindeki düzensizlikleri tırnak tamponu ile giderin.Dikkat etmeniz gereken bir kaç ince ayrıntıyı hatırlatmak istiyorum sizlere.Tırnak etlerinizi fazla kesmemeye dikkat edin bu kısımları temizlemek özen ve dikkat ister.

  [​IMG]
   
 2. Evde tırnak bakımı yaptırmak isteyenler için şu siteye de göz atmalarını tavsiye ederim. Evde
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ara 2015
Yükleniyor...