Tırnaklarım Çabuk Kırılıyor

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 20 May 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kadınların en büyük kabuslarından biri olan kırılan tırnaklar, kısayken bile kırılmaya devam ediyorsa, dikkat etmeye başlamanın zamanının geldiğini gösteriyor.

  [​IMG]

  Kadınlarda, el güzelliğine gölge düşürebilecek ve sık sık karşılaşılan tırnak sorunları ve bunların çözümleri ile ilgili olarak bilgi veren uzmanlar, "Eğer tırnaklarınızın sertleşmesi için hiçbir ilaç işe yaramadıysa, o zaman makasla ve pensle kesemeye bir süre ara vererek kırılmalarını yavaşlatabilir. Boylarını da sert bir törpü yerine, üretilmeye başlanılan karton törpülerle kısaltabilirsiniz" şeklinde tavsiyede bulundu.

  Tırnakta meydana gelen kalkmalardan şikayetçi olduğunuz takdirde bunun birkaç ihtimali olabileceğinin altını çizen uzmanlar,

  "Ya bir deri hastalığı olan sedefe yakalanmışsınız, ya da bir mantar hastalığı başlamış olabilir.

  Sebebi ne olursa olsun, yapmanız gereken ilk iş tırnaklarınızı kısaltmaktır. Daha sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı uzama süresi boyunca, mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışmalısınız. Eğer rahatsızlığınız mantarsa, bu hastalığa karşı kullanılacak pomatları sürmelisiniz. Şikayetiniz sedef hastalığı ise yine bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlardan yararlanabilirsiniz" dedi.

  Ancak şikayetin tırnaklardaki yüzeyin pürüzsüz olmamasından kaynaklanması halinde, sorunun tırnağın uzaması sırasında meydana gelen travmalardan kaynaklanabileceğini belirten uzmanlar, "Travmalar, tırnaklarınızın şeklini kaybetmesine neden olabilir.

  Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin;

  1 su bardağı ılık su
  Yarım limon
  1 tatlı kaşığı tuz
  1 tatlı kaşığı badem yağı

  Tüm malzemeyi karıştırın. Karışımı 2 saat bekletin. Bir süre beklettiğiniz karışımı el ve tırnaklarınıza sürün.
   

 2. Cevap: Tırnaklarım Çabuk Kırılıyor

  Benim tırnaklarım kısayken değilde uzayınca yanlardan kırılıyor tabi elimde durmuyor ortaya komik görüntüler çıkıyor :)
  Uzatıp bakım yaparsam memnunum tırnaklarımdan ama tırnak yüzeyine çıkan etler delirtiyor onada bi çözüm varmı nincam :f20:
  Haa birde işaret parmağımın tırnağı içe doğru eğiliyor :( ay ne çok derdi varmış tırnaklarımın depresyondalar mı aceba :f30:
   

 3. Cevap: Tırnaklarım Çabuk Kırılıyor

  Senin tırnaklarının sorunu Tırnak Etlerinin Fazla Uzamış olması sanırım :(

  Tırnağın düzgün çerçevesini bozar ve ayrılarak, rahatsız edici görüntü oluşturur.

  Nedeni: Kütikülün çok fazla olması sistematik olabilir, fakat düzenli nemlendirmeye ve fazla olan dokuların temizlenmesine gereken özenin gösterilmemesi, en sık rastlanılan sebebidir.
  Kısacası eğer bir kez manikür yaptırdıysan tırnaklarının buna hep ihtiyacı olacaktır. Psikolojilerinin bozuk olmasının bir diğer sebebi de bu olabilir :f196:
   

 4. Cevap: Tırnaklarım Çabuk Kırılıyor

  Oğlum 9 yaşındayken böyle bir sorunla karşılaşmıştık. Sürekli tırnaklarının üzerinde nokta nokta delikler oluşuyor ve kırılmaya başlıyordu. Dr tırnak sedefi tanısını koydu. Kesin tedavisi içinde tırnaklarından iğne yapılması gerektiğini ama bunun içinde yaşı küçük olduğundan dayanamayacağını söyledi ve nemlendirici bir kremle bir müddet rahatlatmamızı önermişti. Neyseki çok şükür kendiliğinden geçti ve tırnakları şu an çok sağlıklı.
   

Yükleniyor...