Torunlarımız bu şeyleri göremeye bilir

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 15 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Torunlarımız bu şeyleri göremeye bilir
  [​IMG]
  İTALYAN MAKARNASI

  İngiltere Meteoroloji Ofisi, İtalya’nın kısa bir zaman içinde makarna yapmak için gerekli olan temel malzemeyi ithal etmek zorunda kalacağı uyarısını yaptı. Sebep olarak ise, iklim değişikliğinin ülkede durum buğdayının yetiştirilmesini imkânsız hale getireceğini gösterdiler.

  Bilim insanları Akdeniz bölgesinde artan sıcaklık ve düşen yağış oranının, İtalya’daki tahıl arazilerinin 2020’den itibaren azalmaya başlayacağı anlamına geldiğini de belirtti.

  Bu yüzyılın sonunda ürün ülkede tamamen yok olabilir.
  [​IMG]
  ARJANTİN BALI

  Bal arısı nüfusu, Kaliforniya’dan Fransa’ya kadar dünyanın birçok yerinde azalıyor. Çin ve ABD’den sonra dünyanın en büyük üçüncü bal ihracatçısı olan Arjantin, küresel bal piyasasının yüzde 22’sine hakim.

  Ancak Güney Amerika’daki yere yakın yerleştirilen bal kovanları 2006’dan bu yana selden etkileniyor.

  Nem seviyesinin yüksek olduğu kışlar ve yağmurlu yazlar, arıların kovanlarından çıkıp, çiçek özü toplamasına engel oluyor. Kovanlarında kalan arılar, açlıktan ölüyor.
  [​IMG]
  VİETNAM PİRİNCİ

  Vietnam her yıl 2,9 milyar dolar değerinde pirinç ihraç ediyor ancak ülkenin bu ticareti tehlike altında olabilir.

  Asya Kalkınma Bankası’na göre, Vietnam’ın pirinç üretimi büyük ölçüde azalacak çünkü deniz seviyelerinin yükselmesiyle, bu yüzyılın sonunda on binlerce arazi su altında kalacak.

  Vietnam’ın pirinç endüstrisinin deniz seviyesine yakın arazilerde olması yüzünden, deniz seviyesindeki ufak bir yükseliş korkunç sonuçlar doğurabilir.
  [​IMG]
  İSPANYOL SEBZE VE MEYVELERİ

  İspanya’nın mutfak gelenekleri, ülke içinde yetiştirilen sebze ve meyvelere bağlıdır. Ancak Avrupa Komisyonu destekli bir araştırma raporu, artan sıcaklığın ülkede birçok arazinin çöle dönüşmesine neden olacağını söylüyor.
  [​IMG]
  MALDİV ADALARI TURİZMİ

  Her yıl 600 bine yakın turistin ziyaret ettiği Maldiv Adaları’nda turizm Hindistan ada devletinin en büyük ihracat kaynaklarından biri. Ancak bu durum kısa bir süre içinde değişebilir.

  Yükselen deniz seviyesi Maldiv adalarının önemli pek çok turistik noktasının su altında kalmasına neden olacak.
  [​IMG]
  COLORADO KAYAK MERKEZLERİ

  Dünyanın en gözde kayak noktalarından biri olan Colorado kayak merkezleri yıllık 2 milyar dolar gelir elde ediyor. Colorado Üniversitesi’nden bilim adamları, sıcaklıkların bu oranda artmaya devam etmesi durumunda kayak sezonun bir ay kısalabileceği uyarısını yapıyor.
  [​IMG]
  MALİ PAMUĞU

  Yardım örgütü Oxfam’ın yayınladığı bir ankete göre, Mali’de yağışlar son 50 yılda yüzde 25 oranında azaldı. Eskiden yağışların yedi ay sürdüğü Batı Afrika ülkesinde artık yılın yalnızca üç ayında yağış var. Yeterli oranda yağış olmadan, ülkedeki pamuk tarlaları hasattan önce kuruyabilir.
   
 2. Cevap: Torunlarımız bu şeyleri göremeye bilir

  Hepsinden bizde bol bol var ... Oralarda biterse bize gelirler...
   
 3. Cevap: Torunlarımız bu şeyleri göremeye bilir

  HERşeyin bir sonu vardır...
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Torunlarımız şeyleri göremeye
 1. ZeuS
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  6,947
 2. HazaN
  Yanıt:
  2
  Gösterim:
  6,323
 3. Wish
  Yanıt:
  7
  Gösterim:
  1,150