Toyota Corolla mı Honda Civic mi almalı?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Toyota Corolla mı Honda Civic mi almalı?

  [​IMG]
  Türkiye’de en çok tercih edilen iki araba markası Toyota Corolla ve Honda Civic… Tercih yaparken zorlanılan iki araba modeli. Sizin tercihiniz ne olurdu?

  Ülkemizde C segmenti arabalar en çok tercih edilenler arasındadır. Elinizdeki birikiminizle hem güzel, hem komforlu, hem ekonomik bir araba almak istiyor ve kararsızlık çekiyorsanız küçük tüyolarla yardımcı olmaya çalışalım.

  Honda; iç ve dış tasarımda mükemmelliyetçi bir yaklaşım sergiliyor. İç dizaynda oldukça iddialı ancak dış ses biraz fazla hissdiliyor ve toyotaya göre biraz daha pahalı.

  Toyota; Fiyat olarak uygun olması en çok tercih edilen olmasının sebepleri arasındadır. Kaliteli işçilik tartışma götürmez. VVT-i motor ile daha az yakıyor. Ancak görüş açısının darlığı Toyota’nın eksisi.

  Yakıt tüketiminde ise yine Toyota Honda’dan bir adım daha iyi. Daha az yakıt ile kullanıcısının cebinide düşünüyor. Tasarım konusunda önde olan Honda yol tutuş, malzeme kalitesi Toyota’dan bir adım önde.

  Ancak kalabalık ailelerin vazgeçilmezi bagaj hacmi ve tabiki servis kriterleri konusunda Toyota liderliği Honda’ya vermiyor.

  Eğer imkanınız varsa her iki araçlada bir test sürüşü gerçekleştirin ve küçük yardımcı ipuçlarımızı gözönünde bulundurarak kararınızı kendiniz verin.
   
Yükleniyor...