Trafikte saygı, hoşgörü ve duyarlılıkla ilgili afişler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Burcu tarafından 2 Tem 2014 tarihinde açılan konu

  1. “Kişisel güvenliğin en üst seviyeye çıkarılması için çok dikkatli, başkalarının hak ve hürriyetlerine saygılı bir sürücü olmak zorunludur. Araçlar aslında birer silahtır. Yanlış kullanımları, bilinçsizce ve sorumsuzca, kural tanımadan veya bilmeden kullanımları insan yaşamını doğrudan tehdit eder. Buna rağmen bu araçların ehliyetleri çok yetersiz sınavlarla, sağlıksız bir şekilde toplumumuzun yaşamını hiçe sayarcasına önüne gelen herkese dağıtılmaktadır. Bir kere sürücülerin insan yaşamına saygılı ve bunu akıl edebilecek sağduyu ve insanlıkta olması gerekir. Saldırgan tavırlarla başkalarının yaşamını tehlikeye atan kişiler bu faaliyetten men edilmelidir. Saygılı olmak, herkesin hak ve hukukuna saygılı bir tarzda herhangi bir aracı kullanmak kazaları en aza indirebilecek baş sebeplerden biridir. Yine trafik terbiyesine sahip toplumlarda bu saygılı davranışlar yollardaki stresi azalttığı gibi yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Her şeyin üstünde ise saygılı sürüş davranışları içinde olmak sürücülerin halk içindeki imajlarını yükseltir ve birlikte var oluşu daha sağlıklı bir hale getirir.

    Trafik kuralları ve polisleri sen ve sevdiklerin için vardır. Trafik kemeri ücretsiz sigortadır. Trafik, sevgi, saygı ve hoşgörü ile güzeldir

    trafikle_ilgili_afisler-1. trafikle_ilgili_afisler-2. trafikle_ilgili_afisler-3. trafikle_ilgili_afisler-4. trafikle_ilgili_afisler-5. trafikle_ilgili_afisler-6. trafikle_ilgili_afisler-6. trafikle_ilgili_afisler-7. trafikle_ilgili_afisler-8. trafikle_ilgili_afisler-9. trafikle_ilgili_afisler-10.
     
Yükleniyor...