Travianda Vaha nedir -vahalar ne işe yarar?

'Oyun Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 16 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Travianda Vaha ve vahalar nedir ne işe yarar?


  Vahayı alabilmek için kahramana sahip olmalısınız;
  Kahraman kışlanın seviyesi de 10 olmalı
  kahraman kışlası varsa + kahramanın varsa, Köyün tam ortada olduğunda 7x7 deki haritaya bakarken o vahayı da haritada görebiliyorsanız o vahayı alabilirsiniz. Vahada hangi hayvanların yaşadığını ve sayılarını öğrenmek için vahaya tıklayabilirsiniz.

  Vahayı kahraman ele geçirir; askere gerek yoktur ele geçirmek için. Askerler vahadaki vahşi hayvanları öldürmek içindir. Kahraman, tek başına vahadaki hayvanlarla başedebilse askerlerinizi kullanmanıza gerek kalmaz aslında.

  Vahada (terk edilmiş bölge) fazlaca hayvan varsa kahramanınız ölür. Askerlerle hayvanları öldürürken de ciddi asker kaybınız olacaktır. Asker sayınız ne kadar fazla olursa kaybınız o oranda azalır. Hiçbir hayvan kalmadığında kahramanı gönderdiğinizde vaha sizin olur. Hayvanları öldürdükten hemen sonra vahayı almassanız hayvanlar tekrar üremeye başlar. Bazen 2 saat sonra bazen 8-10 saat sonra vahada tekrar hayvanlar belirir ve sürekli artmaya devam eder.

  Hayvanların saldırı güçlerini vaha ele geçirirken dikkate almayın. Savunma güçlerini dikkate alın. Eğer gönderdiğiniz askerler piyade ise hayvanların piyadeye karşı savunma gücünü dikkate almalısınız. Süvari (atlı) asker gönderiyorsanız hayvanların atlıya karşı dayanma gücünü dikkate almanız gerekir.

  Terkedilmiş bölgede yaşayan hayvanların sadırı / savunma güçleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Oca 2014
Yükleniyor...