TRT 3 Eğitim ,Öğretim yayınları

'Haberler' forumunda Dark tarafından 26 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. TRT3 Eğitim ve Öğretim yayınları

  Domuz gribi nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilmesi ihtimaliyle ilgili önlemler çerçevesinde, okulların kapalı olduğu dönemlerde TRT 3, müfredata uygun olarak canlı eğitim ve öğretim yayınları yapacak.

  [​IMG]

  Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT, domuz gribi ile mücadele kapsamında ortak bir proje başlattı.
  Ankara`da domuz gribi nedeniyle okulların bir hafta tatil edilmesi dolasıyla yarından itibaren TRT 3`te 07.00 ile 14.00 saatleri arasında, canlı eğitim ve öğretim yayınları yapılacak. Daha sonraki dönemlerde de Türkiye`de herhangi bir okulda eğitim ve öğretime ara verildiğinde, o dönemin müfredat konuları TRT 3`den canlı olarak yayımlanacak.
  Konuyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, okullarda Kasım ayının son haftası aşılamanın başlayacağını ve Ocak ayına kadar devam edeceğini söyledi.
  Aşının bir takvime bağlı olarak Türkiye`ye getirileceğini belirten Akdağ, aşının diğer ülkelerce de Kasım ayından itibaren yaklaşık 4 aylık süre içinde temin edileceğini bildirdi.
  Salgını yönetme konusunda Türkiye`de saygın bilim adamlarından oluşan Pandemi Yürütme Kurulu oluşturulduğu hatırlatan Akdağ, kurulun şartları değerlendirerek kararı verdiğini bildirdi.
  Sağlık Bakanı Akdağ, ``Bu bazen bir okulun kapanması olabilir. Birkaç okulun kapanması olabilir. Bir şekildeki belli bir süreyle tamamen kapanması olabilir`` diye konuştu.
  Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ``Velilerimiz şunu çok iyi bilmeliler. Türkiye tedbirlerin üst seviyede alındığı bir ülke, biz bu işe hazırlıklıyız. Tabi bu tedbirler gündeme getirilirken bir taraftan da farklı yayınlarla vatandaşın kafası karıştırıldı. Ama çok net olarak şunu ifade etmeliyim. Bir defa paniğe kapılacak bir durum yok. Hastalık geçiren kişilerin çok büyük kısmının basit bir hastalık geçirdiğini, iyileştiğini biliyoruz, bunu şu anda yaşıyoruz. Peki o zaman niçin bu kadar önem veriyoruz meseleye? Çünkü çok hızlı yayılabilen bir hastalık.``
  Alınması gereken tedbirlere de dikkati çeken Bakan Akdağ, şunları kaydetti:
  ``Bireysel tedbirlere çok ciddi biçimde dikkat etmemiz lazım. Bunların yanında el yıkama geliyor. Bir de şu el sıkışma ve öpüşme adetinden 5 ay vazgeçmeyi ben bütün toplumumuza öneriyorum. Çünkü ellerle hastalığın bulaştığını biliyoruz. Uzaktan da birbirimize sevgimizi gösterebiliriz. Sıcakkanlı bir halkız, biliyorum bunun zorluğunu, ama 5 ay birbirimize sarılmayı, öpüşmeyi, el sıkışmayı erteleyebilirsek hastalığın yayılma hızının azalmasında yararlı olacağına inanıyorum.``
  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu da uyarma amacı güttükleri ancak korkutma içinde olmadıklarını söyledi.
  Toplumun bir paniğe sürüklenmesi, panik içinde hareket etmesi, özellikle ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili kaygılarını daha yüksek düzeyde taşıyor olmalarının bu türlü tedbirleri almalarını gerekli kıldığını ifade eden Çubukçu, bu konuyla ilgili hazırlıkları 2,5-3 ay öncesinden başladıklarını bildirdi.
  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de Milli Eğitim Bakanlığıyla organize olduklarını ve yarından itibaren bu yayınlara başlayacaklarını söyledi.
  Yayınların karasaldan da yapılması gerekliliği nedeniyle, en uygun kanalın TRT 3 olduğuna karar verdiklerini ifade eden Şahin, ``Yayınlar hafta içi sabah 07.00`da başlayacak 14.00`da sona erecek. Sadece Salı günü Meclis`in açık olması ve grup toplantıları nedeniyle, sabah 07.00`da başlayıp, 10.00`da bitecek`` diye konuştu.

  AA
   
 2. Cevap: TRT 3 Eğitim ,Öğretim yayınları

  Uzaktan da birbirimize sevgimizi gösterebiliriz. Sıcakkanlı bir halkız, biliyorum bunun zorluğunu, ama 5 ay birbirimize sarılmayı, öpüşmeyi, el sıkışmayı erteleyebilirsek hastalığın yayılma hızının azalmasında yararlı olacağına inanıyorum.``

  Sen ne diyon dark burası türküye sonra çocuklarına hiç terbiye vermemişler el öpmesini bilmiyorlar yada ..ay evine gittin bi hoş geldin diye öpmedi bende donmuz gribi narasın onun kendi domuz gibi sözlere maruz kalmıyalım..:)

  Şaka bir tarafa çok tehlikeli bir hastalık alınması gereken tüm önlemler alınmalı bence.
   
 3. Cevap: TRT 3 Eğitim ,Öğretim yayınları

  Televizyon ile eğitim ne kadar başarılı olur bilmiyorum.
  Evde defter kitap yüzü açmaya üşenen çocuklar var bunları hangi kuvvet tv karşısında ders çalışmaya ikna edecek merak ediyorum.