TUİK'le Kendini Öğren

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 5 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ad, doğum tarihi, kilo ve boy yaz kendini öğren!


  Türkiye İstatistik Kurumu, çocuklara istatistiği sevdirmek amacıyla ''TÜİK Çocuk'' isimli internet sitesi kurdu. Adını, doğum tarihini, kilonu ve boy uzunluğunu yaz kendin ile ilgili bilgileri öğren!

  TÜİK'in internet web sayfasından ulaşılan ve yemyeşil dağlarla çevrili bir orman köyü manzaralı ''Çocuklar İçin İstatistik'' sayfasında, ''Kendine ait bilgileri yaz, daha fazlasını öğren'' başlığı altında çocuklarınızdan isim, cinsiyeti, doğum tarihinin gün, ay ve yıl olarak yazılması, boyu ve kilosu ile hangi ilde yaşadıkları bölümünün doldurulması isteniyor.

  Söz konusu alanların doldurulması ardından kız ve erkek çocukları için 3 ayrı erkek ve kız çocuk karakteri resmi geliyor. Karakter resimlerinden birinin seçilmesi ardından çıkan sayfada bugün itibarıyla kaç günlük olduğun, yaşadığın il ile Türkiye'de senin isminde kaç kişinin yaşadığı bilgileri yer alıyor.

  Ayrıca, yaşadığın il ile Türkiye'de seninle aynı tarihte doğan kaç kişinin var olduğu bilgisine ulaşılıyor. Yaş ve cinsiyetine göre boy ve kilo bakımından dünya ortanca değerinin kaç kilo ve santimetre üzerinde veya altında olduğuna dair bilgiler veriliyor.

  TÜİK'den edinilen bilgiye göre, çocukların istatistik ile haşır neşir olması amacı taşıyan sitenin gelen öneriler doğrultusunda daha da geliştirilmesi hedefleniyor.

  TÜİK'İN ÇOCUK SİTESİNDE KENDİN İLE İLGİLİ BİLGİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN
   
Yükleniyor...