Tüp Bebek Belirtileri Nelerdir

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 11 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Tüp Bebek Belirtileri Nelerdir


  Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

  Çocuk sahibi olmak istediği halde anne ya da baba kaynaklı birçok farklı sebepten ötürü ebeveyn olan çiftler için tüp bebek tedavisi yeni bir umut niteliğindedir.

  Ancak tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri konusunda çiftlerin sabırlı ve umutlu olması gerekir. Embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri uzman bir doktor tarafından yapılan incelmeler ile ortaya çıkabilmektedir.
  Tüp bebek transfer sonrası gebelik belirtileri ilk olarak 12-14 gün içerisinde incelenir.

  Gebelik belirtisi kasık ağrısı şeklinde görülen anne adaylarının da doktoru ile temas halinde olması oldukça önemlidir. Hamilelik belirtileri kadınlar kulübü ziyaretçilerinin de sıkça sorduğu konulardan birisidir.

  Gebelik hamilelik belirtileri kişinden kişiye farklılık gösterdiği için anne adayının tedavi sürecinde çok dikkatli olması gerekir.

  Tüp bebek transferi sonrası gebelik belirtileri ile ilgili araştırma yapılması için öncelikle, embriyo transferinden sonra hamilelik belirtileri üzerine yapılan çalışmaların olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

  Eğer hamilelik belirtileri kanama yada kasık ağrısı şeklinde yoğun bir biçimde yaşanıyorsa, hekim anne adayına yatak istirahatı de verebilir.
   
Yükleniyor...