‘Türk Malı’nda kriz çıktı

'Popüler Diziler' forumunda cCasT tarafından 18 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sevilen dizi Türk Malının Erkan Kuzusu Şafak Sezer ile Abiye Kuzusu Binnur Kaya, çekimler sırasında tartıştı.

  [​IMG]


  Türk Malı dizisinin setinde kavga çıktı. Dizinin Erkan Kuzusu Şafak Sezer ile eşi Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya cumartesi gecesi Akatlarda bir gece kulübünde yapılan çekimler sırasında kavga etmeye başladı. Şafak Sezer sinirini alamadı ve Kayaya “Defol git diye bağırmaya başladı. Settekiler de Sezeri sakinleştiremedi.
  Sezerin söylediği laflar karşısında ne yapacağını şaşıran ve ağlamaya başlayan Kaya, çantasını alıp seti terk etti. Yaşanan olay yüzünden tüm ekibin morali bozuldu. Yönetmen seti paydos etmek zorunda kaldı. Dizinin setinde daha önce de benzer sorunlar çıktığı ancak daha sonra tatlıya bağlandığı öğrenildi.

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türk Malı adlı dizide, Abiye ve Erman Kuzu karakterlerinin kullandığı bozuk Türkçe nedeniyle Show TVden savunma istemişti. Dizide söz konusu karakterler tarafından değiştirilerek söylenen Türkçe kelimelerin listesini çıkaran RTÜK uzmanları, dizinin sadece iki bölümünde toplam 81 ifadenin yanlış kullanıldığını belirlemişti.

  RTÜK uzmanları, kelime, deyim, özlü söz, özel isim, unvan, yer ismi, terim ve yabancı kelimelerden oluşan mini bir “kuzu sözlük oluşturmuştu.
  RTÜK uzmanları tarafından hazırlanan raporda, çocuklara ve gençlere kötü örnek olduğu kaydedilen dizide çok fazla argo kelimenin diyaloglarda yer aldığı belirtilmişti.