Türk yazara büyük onur!

'Haberler' forumunda aykuta tarafından 10 Haz 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Hayrettin İvgin, Puşkin Edebiyat Ödülü'nü alan ilk Türk yazarı oldu. 5 ülkenin teklifi ve elçi Prof. Dr. Elçin İskenderzade'nin de destekleriyle BM Sosyal Ödüller Şurası'nın 14 Nisan 2009 tarihli kararıyla Rus Edebiyat Akademisi'nin bünyesinde oluşturulan Aydınlanma Fedakarı Aleksandr Sergeyeviç Puşkin Altın Madalya ve Edebiyat Ödülü'nün Türk yazarı Hayrettin İvgin'e verilmesi kararlaştırıldı.

  Dünya edebiyatına büyük katkılar yaptığı gerekçesiyle verilmesi kararlaştırılan ödül, Ekim 2009 ayı içerisinde Moskova'da bir törenle Hayrettin İvgin'e verilecek ve altın madalya takılacak.

  Edebiyat ve halk bilim konularında 44 kitabı ve 2000'i aşkın yazısı bulunan Hayrettin İvgin'e bir çok ülkenin ilimler akademileri ve üniversiteleri; akademik üyelik, fahri doktora ve profesörlük payeleri verildi. Hayrettin İvgin, merkezi Azerbaycan'da bulunan Türk Dünyası Beynelhalk İlimler Akademisi'nin de ilmi şura üyesidir. Türkçe olan eserlerinden ve yazılarından bir bölümü başka dillere de çevrildi.
   

 2. Cevap: Türk yazara büyük onur!

  Gururlandırıcı bir tablo.Ama bakalım PAMUK kadar adı duyulacak mı?
   

 3. Cevap: Türk yazara büyük onur!

  ßence Pamuk Kadar Olmaz Adam Noßel Ödülü Almış
   

 4. Cevap: Türk yazara büyük onur!

  Türkler şu kadar insanı katletmiş diye bir yazı yazsın ; böyle bir içerikte bir eser yayınlasın değil nobel ödülü bilim ödülünü bile alır hatta destek bile görür...Eğer yazmassa 3 sayfa haberlerinden öteye gidemez...
   

 5. Cevap: Türk yazara büyük onur!

  Gurur verici bir haber bizim için, yüzümüzü güldüren bu tip haberleri daha çok duymak ümidiyle
   

 6. Cevap: Türk yazara büyük onur!

  Gurur verici bir tablo.:f118:
   

Yükleniyor...