Türk Yıldızları Uçağı Düştü 1 Şehit

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 14 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Eğitim Uçağı Düştü 1 Yüzbaşı Şehit
  Türk Yıldızı Düştü Yüzbaşı Şehit Oldu

  Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızlarına ait NF 5 A tipi uçak, Konyada eğitim sırasında, üslendikleri 3üncü Ana Jet Üssüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir fabrikanın boş arazisine düştü.

  Kazada pilot yüzbaşı şehit oldu. Türk Yıldızları 134üncü filoya bağlı tek kişilik NF-5 A tipi uçak, dün eğitim uçuşu için 3üncü Ana Üs Komutanlığından havalandıktan sonra, 12.00 sıralarında yaklaşık 2 kilometre uzaktaki TÜMOSAN Traktör Fabrikası arazisine düştü. Araziyi çevreleyen telleri koparan uçağın yaklaşık 500 metre sürüklendikten sonra fabrikaya 300 metre kala parçalandığı öne sürüldü.

  Türk Yıldızlarının, 18 Mart Şehitler Gününde Çanakkalede uçmak üzere son provalardan birini yaptığı ortaya çıktı. Yüzbaşı Özer, 8 uçakla yapılan gösteride, birinci pilotun sol kanadında 3 numaralı pilot olarak uçuyordu. Bu gösteri, Aralık 2011de Türk Yıldızlarına katılan Özerin ilk uçuşu olacaktı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mar 2012
 2. Cevap: Türk Yıldızı Düştü 1 Şehit

  Gerçekten çok üzgünüz. Bir yıldızımız kaydı Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Aldığım bilgilere göre arkadaşlarının hepsi perişan ve gözü yaşlı. Yüzbaşı Ümit Özer'e rahmet, ailesine, dostlarına ve tabiki tüm Türkiyeye başsağlığı diliyorum.
   
Yükleniyor...