Turkcell Dijital Okul

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 12 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. Turkcell Dijital Okul nedir,Turkcell Dijital Okul Kaç Para[/SIZE]
  [​IMG]
  Turkcell ile uzaktan eğitim
  Turkcell Dijital Okul hakkında bilgi
  Turkcell okul paketi
  Turkcell’den 1 Milyon Öğrencilik Dijital OKUL
  Turkcell’in eğitimde dijitalleşmeye katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği web ve mobil tabanlı bireysel eğitim platformu okul.com.tr, öğrenim hayatına büyük yenilikler getiriyor. Öğrencilerin ücretsiz üye olup sosyalleşebileceği, öğretici oyunlar oynayabileceği ve müzik eşliğinde ders çalışıp test çözebileceği sitede; veli ve öğretmenler de iletişim halinde olacak, içeriklere ulaşıp, interaktif bir şekilde başarı grafiklerini takip edebilecek.

  Turkcell, eğitimde dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak, fırsat eşitliğine katkıda bulunacak ve bunun yanında öğrenmeyi eğlenceye dönüştürecek yeni projesi dijital okul Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı.

  Turkcell’in önemli online eğitim kurumları ile işbirliği içinde hayata geçirdiği web tabanlı bireysel eğitim platformu www.okul.com.tr’de 1-12. sınıflar için öğrenci, veli ve öğretmeni tek bir platformda buluşturuyor. Bu sayede ögretmenler ihtiyaç duydukları içeriğe kolayca ulaşırken öğrencilerinin başarı durum raporunu da izleyebiliyor, veliler de çocuğunun performansını ve sosyal ilişkilerini yakından görme fırsatı buluyor.

  3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti
  Basın toplantısında konuşan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, “Dünyada eğitim gündeminin en önemli maddesini dijital dönüşüm ve teknolojinin eğitime entegrasyonu oluşturuyor. Ülkemiz adına bu dönüşüme katkıda bulunmayı sosyal sorumluluk alanımızın içinde gördük. Alanında marka olmuş kurumlarla işbirliği içine girerek, eğitim dünyasında ilklere imza atan okul.tr‘yi hayata geçirdik. Bu platform öğrenciler, veliler ve öğretmenleri; yani eğitimin tüm aktörlerini aynı ortamda buluşturuyor. Hepsinden önemlisi, ders çalışmak sunduğumuz sosyalleşme imkanı ve oyunla öğrenciler için sıkıcı bir süreç olmaktan çıkıp, eğlenceye dönüşecek. Ayrıca mobil ayağı sayesinde öğrencilerimiz her an her yerde Okul’la birlikte olmaya devam edecek. 4 farklı içerik sağlayıcının sunduğu MEB müfredatına paralel derslerin yanı sıra Türkiye’nin ilk ve tek online liderlik eğitimi programı YGA Yıldızlar Liderlik Programı sayesinde öğrencilerimizin bireysel gelişimine de katkıda bulunacağız. İlk etapta 7-18 yaş arasındaki öğrencilere hedefleyen okul.com un içeriğini her geçen gün daha da zenginleştireceğiz ve Okul’u 7’den 70’e öğrenmeye gönüllü herkese yarar sağlayan yaşam boyu öğrenme platformu haline getireceğiz. Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak.”
  Müzik ve oyunla eğlenceli eğitim
  üye olan öğrenciler için Okul’lu olan öğrenciler için öğrenme sürecini keyifli hale getirecek birçok ayrıntı tasarlandı. Yaratılan “puan sistemi” sayesinde öğrenciler derslerde gösterdiği performansı, sosyalliği ve platforma davet ettiği arkadaşları sayesinde puanlar kazanacak. Bu puanlarla, iş ortağı Pixofun ile birlikte Okul’a özel geliştirilen ve astronomiden gastronomiye her konuda, eğlendirerek öğreten Mucit Köy oyununu oynamak mümkün olacak.

  Sitenin fark yarattığı diğer bir alan ise, öğrencilere müzik eşliğinde çalışma imkanı sunması. Öğrenciler, entegre çalışan gncPlay modülü sayesinde zengin müzik alternatifleri arasından seçim yapıp müzik dinleyerek ders çalışabilecek.

  Okul’a üyelik ücretsiz
  Üyeliğin ücretsiz olduğu ve Facebook hesabı aracılığıyla da girilebilen Okul’da , üyeler Başoğretmenim, EğitimOnline, NED Dershaneleri ve Okulistik online eğitim içeriklerini 2 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorlar. Okul’da bir sınıfın bütün derslerini paket halinde almak ya da dersleri tek tek seçerek satın almak mümkün. Okul’da Turkcell aboneleri için mobil ödeme imkanı da var. İçerik satın alma sırasında Mobil Ödeme seçeneğini seçen Turkcell’liler GSM numarasını girerek, ödemelerini başarı ile gerçekleştirebiliyorlar.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Şub 2011
Yükleniyor...