Turkcellnu.m8 nedir

'Teknoloji Haberleri' forumunda CalviN tarafından 21 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Turkcellnu.m8 çocuklar için kol saati


  Dünyanın çocuklar için geliştirilmiş ilk GPS'li kol saati, Turkcell ile artık Türkiye'de.

  Başlangıç

  01 Nisan 2010
  (Perşembe)

  Son Katılım

  01 Ağustos 2010
  (Pazar)

  Cihazın Özellikleri:

  Ebeveyn tanımlama
  Kısa mesajla konum bilgisi öğrenme
  Güvenli bölge tanımlama, güvenli bilgi dışına çıkıldığında kısa mesaj veye e-posta ile bilgilendirme
  Saat, habersiz çıkarıldığında kısa mesaj veya e-posta ile bilgilendirme
  Portal üzerinden, haritada konum bilgisi görüntüleme ve anlık izleme

  Bu cihaz sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Kampanya ile, 24 ay boyunca KDV ve ÖİV dahil aylık 39 TL karşılığında TurkcellNu.m8 cihazına sahip olabilirsiniz. Ayrıca cihazın yaptığı tüm veri alışverişleri de ücretsiz.

  [​IMG]

  Kullanım

  TURKCELL - TurkcellNu.m8 adresine girin, kişisel ayarlarınızı yapın, misafir hat “neredesin” mesajı atacak ve bilgilendirme mesajlarını alacak; aktif kullanıcıyı “Alıcı” alanında seçiniz.
  Portalde “Alıcı” alanında seçili kullanıcı;
  TurkcellNum8 numarasına SMS ile “neredesin” mesajı gönderir, Lokasyon bilgisini yine SMS yoluyla öğrenir
  Çocuk açık alanda iken yapılan Güvenli alanın dışına çıkılması durumunda ya da saat izinsiz çıkarıldığında; bilgilendirme ile lokasyon bilgileri SMS / email olarak gönderilir.
  Portal üzerinden çocuğun yeri anlık olarak izlenebilir.
  Saati çocuğun kolundan çıkarmak için SMS ile TurkcellNum8 numarasına “Kapat” mesajı atmanız ya da portalden “Kayışı Çöz/Kapat” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Kapat mesajı atmadan satin kayışını çözmeniz halinde “izinsiz çıkarıldı” mesajı alırsınız.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Tüm diğer konum tabanlı servislerde olduğu gibi, sistem her zaman en yakın konum bilgisi için GPS sinyali almayı dener. Kesin bir GPS sinyali alamıyorsa, en yakın baz istasyonlarına bakarak ortalama bir konum bilgisi iletir.
  GPS sinyalleşmesi ile lokasyon bilgisini yaklaşık 3 metre sapma ile verebilirken, saatin kapalı alanda bulunması durumunda, yaklaşık sapma 500-1000 metre civarındadır.
  Saatin hergün şarj edilmesi gerekmektedir.
  Saat acil bir durum olmadığı sürece portalde “Sorgulamaya Hazır” modunda tutulmalıdır.“Sorgulamaya Hazır” modunun seçilmesi, şarj süresi için önemlidir.
  Anlık izleme veya Güvenli alan modu seçili iken cihazınız sürekli uydu ya da baz istasyonları ile sinyalleşeceği için şarjı daha hızlı tükenecektir.
  Saati “Kapat” mesajı atmadan ya da portal üzerinden “Kapat/Kayışı Çöz” butonuna tıklamadan asla çocuğunuzun kolundan çıkarmayın. Böyle bir durumda saat izinsiz çıkarılmış olacak ve SMS ile uyarı gönderilecektir.

  [​IMG]

  Kampanya Koşulları

  Dileyen aboneler, TurkcellNu.m8’e KDV dahil 120USD karşılığı peşin ödeme ile sahip olup, 12 aylık taahhüt ile aylık KDV ve ÖİV dahil 29TL dahil karşılığında TurkcellNu.m8 Data servisinden sınırsız olarak yararlanabilirler. Satışlar günlük kur esas alınarak TL üzerinden yapılacaktır. 26 Mart 2010 tarihli USD kuru esas alınarak hesaplanan tavsiye edilen satış fiyatı 183TLdir.
  TurkcellNum8 yurtdışında kullanıma uygun değildir. Abonelerin yurtdışındayken TurkcellNu.m8’e gönderdikleri SMSler, Turkcell dünya tarifesi SMS tarifesinden ücretlenecektir.
  Kampanya taahhütnamesi imzalayan aboneye TurkcellNum8’in içindeki data hattı faturası abonenin GSM hizmet faturası ile beraber gönderilecektir.
  Data hattının yeni tesisinden doğan Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi (31,78TL), Telsiz Kullanım Ücreti (yıllık 12,26TL) Telsiz Ruhsatname Ücreti(yıllık 12,26TL) ve Damga Vergisi abonenin faturasına ayrıca yansıyacaktır.
  Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklere kısmen ya da tamamen aykırı davranılması durumunda ve/veya paketin süresi sona ermeden kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda ve/veya taahhütnamede belirtilen GSM hattı başka bir GSM operatörüne taşınması ya da hattın kapatılması durumda, söz konusu aykırılığın gerçekleştiği aydan itibaren taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken KDV ve ÖİV dahil kalan taksit tutarları toplamı cezai şart olarak Mobil İletişim Fatura’sına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır.
  Bu kampanyaya katılmak isteyen müşterilerimizin kendi adlarına kayıtlı kredi kartını ibraz etmeleri zorunludur.
  Kampanyaya katılım sırasında bu karttan 1TL ön provizyon** alınacaktır.

  **Ön provizyon işlemi hesabınızdan işlem yapılan tutar kadar parayı geçici olarak bloke etme işlemidir (1 TL). Ön provizyon işleminde hesabınızdan para çekilmez sadece geçici süre (15 gün) ile bloke edilir. Bu işlem müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için yapılmaktadır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 May 2013
Yükleniyor...