Türkiye Birinci Futbol Ligi TRT`de

'Spor Gündemi' forumunda DiScOvErEr tarafından 14 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. B PAKETİ TRT'NİN

  Süper Lig'in geniş ve kısa özetleri ile TFF 1. Lig'in canlı yayınını şifresiz olarak içeren B Paketi için sadece 1 teklif verildi. TRT, 40 milyon 210 bin dolarlık teklifiyle B Paketi ihalesini kazandı. B Paketi'nin kapsamı şöyle:

  Yayın Hakkı Sahibi, ihale dönemi süresince TFF 1. Lig müsabakalarından her hafta en az 3 (üç) adedini yurtiçine canlı, şifreli veya şifresiz olarak yayınlamak zorunda. Yayın Hakkı Sahibi'nin bu hakkı münhasır. Yayın Hakkı Sahibi, bu hakkı kullanırken gerçekleştireceği görsel ve işitsel yayınlarını karasal vericiler, kablo, uydu, IPTV / Internet (Web) TV, 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden yapabilir. Yayın Hakkı Sahibi bu hakkın kullanımı açısından herhangi bir coğrafi sınırlamaya tabi değildir. Yayın Hakkı Sahibi, ihale dönemi süresince TFF 1. Lig'e ait "İsim Sponsorluk Hakkı"nı ve bu hak kapsamında bulunan sair hakları kendisi kullanabilir veya 3. şahıslara devredebilir.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 May 2013
 2. Cevap: Türkiye Birinci Futbol Ligi TRT`de

  C PAKETİ TÜRK TELEKOM'UN
  Süper Lig ve TFF 1. Lig'in mobil haklarını içeren C Paketi için de tek teklif verildi. İhaleyi, 13 milyon 500 bin dolarlık teklifiyle Türk Telekomünikasyon A.Ş kazandı. C Paketi'nin kapsamında şu hükümler bulunuyor:

  Yayın Hakkı Sahibi, ihale dönemi süresince tüm TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının Haber Amaçlı Görüntülerini 3G mobil telefon şebekeleri üzerinden münhasıran yayınlayabilecek veya yayınlatabilecek. Söz konusu Haber Amaçlı Görüntüler herhangi bir sayı sınırlamasına tabi olmaksızın ve canlı yayınlanan müsabakaların tamamlanmasının üzerinden 45 (kırkbeş) dakika geçtikten sonra yayınlanabilir. Haber Amaçlı Görüntülerin mobil iletişim operatörleri dışındaki üçüncü kişilere devri mümkün değildir.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 14 Oca 2010
Yükleniyor...