Türkiye Güzeli Açelya Samyeli Röpörtaj

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 17 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Türkiye Güzeli Açelya Samyeli Danoğlu Röpörtaj  Miss Turkey Türkiye Güzeli Açelya Samyeli Danoğlu Röpörtajı

  Açelya Samyeli Miss Turkey 2012 Güzellik Yarışması Türkiye'nin en güzel kızı seçildi. Açelya Samyeli Danoğlu kimdir hakkında bilmek istedikleriniz ve dah afazlası işte bu röpörtajda..

  İlk isminizi duyduğunuz da neler hissetiniz?


  İlk önce anlayamadım. Çok heyecanlıydım. Hem bekliyordum hem de beklemiyordum. Keşke okunsa diye duygu vardır. Hala şokta gibiyim. Hala tam olarak anlayamadım.


  Kamp sürecinde birinci olmayı bekliyor muydunuz?


  Can Bey sürekli özgüvenimin eksikliğini söylüyordu. Biraz onun üstüne gitmem gerekiyordu. 40 günlük sürecinde özgüven ve disiplin kazandım. Son haftalarda birinci olabilirim diye düşünüyordum.


  Kamp sürecinde kaç kilo verdiniz? Hiç kilonu olduğunuz dönem oldu mu?


  Kampta 70 kiloydum. Ayça Kayanın önderliğinde az yiyerek 5kilo verdim. Yaz başında 80 kiloydum. Diyetlerle birkaç ayda 15 kilo verdim. Yarışmaya katılmaya planladığımda 75kiloydum. O süreçte de kilo vermeyi başardım.


  Miss Turkeye katılma hayaliniz var mıydı?


  Açıkçası haylimde yoktu. Babam ve annem çok istiyordu. Hatta annem katılmazsan gözüm açık gider diyordu. Babam çok istiyordu. Yarışma süresince çok desteklediler. Buraya gelip, atmosferi görünce katılmak istedim. Dilim de var, eğitimim de var. İstanbul Üniversitesi de çeviri bilimi okuyorum. Bu misyonu taşımak istedim.


  Kaç yaşında Türkiyeye geldiniz?


  Almanyada doğup büyüdüm. 6 sene önce Türkiyeye geldim. 8. Sınıfı Almanyada bitirdim. Liseye Tekirdağ Anadolu Lisesinde başladım. Ailem Tekirdağda yaşıyor. Üniversiteye başlayınca İstanbula geldim. Bir ev arkadaşımla İstanbulda kalıyorum.


  Sevgiliniz var mı?


  Özel hayatımla ilgili konuşmak istemiyorum. Ailem de konuşmamı istemiyor.


  Daha önce bir defileye çıktınız mı?


  Daha önce defileye çıkmadım. Bir ajansa kayıtlı değilim. Bu işler için güzel teklif gelirse benimde içime sinerse değerlendirebilirim. Hiç aklımda yoktu oyunculuk ve modellik. Ama olabilir. Teklif gelirse geri çevirebilirim, okuyorum. Kolay bir bölüm değil. Yoksa oyunculuk tercih edemem. Kesinlikle önceliğim eğitim...


  Boyunuz uzun diye eleştirirler aldınız?


  Lise yıllarımda boyum uzun diye moralimi bozmaya çalışanlar oluyordu. Yanımda durma diye takılanlar da, insan irisi diyenlerde oluyordu. Ben boyumun uzun olmasını dezavantaj olarak görmediğim için moralimi bozmuyordum.


  Twittera üye misiniz? Buse Terim ve Ekin Türkmen gibi ünlüler sizin birinci olacağını söylemişti neler diyeceksiniz?


  Twittera üye değilim. Güzel yorumlar geliyormuş. Onların favorisi olmak da çok mutlu etti. Yarışma sırasında duyuyordum, bunlar da beni mutlu ediyordu.


  Birinci olmasaydınız üzülür müydünüz?


  Başarı beni için sonuç değil süreç... Kilo vermeliyim ve özgüvenim kazanmalıyım diyordum. Bunları kamp sürecinde kazandım. Dereceye giren ve girmeyen birçok arkadaş elde ettim. Birinci olamasaydım kaybetmiş hissetmeyecektim.


  Sizin favoriniz kimdi?


  Benim favorim Çağıl Özge Özkul... Çok zarif ve sempatik. Kendisiyle konuşuyorduk. Birinci sen olacaksın diye...


  Azra Akından sonra Dünya Güzellik yarışmasında Türkiye birinci olamadı. Nasıl bir hazırlık süreci geçireceksiniz?


  İnşallah Azra Akın gibi bende birinci olabilirim. Donanım ve yabancı dilim var. Almancam ve İngilizcem çok iyi... Zaten Almancam ana dilim gibi konuşuyorum. İnsan ilişkilerimin iyi olduğunu düşünüyorum. Her ortama uyum sağlıyorum. Bunlar yurtdışında ki yarışmalarda çok önemli... Disiplin ve sağlıklı beslenme konusunda iyi bir kampta geçirdim. Açıkçası zorlanmayacağım. Daha önceki Miss World yarışmalarını izleyeceğim. Spor yapmayı düşünüyorum. Zayıflamaya devam. 3 kilo daha vermek istiyorum. İngilizcemi biraz daha geliştirirsem iyi olur.


  Dişindeki pırlantanın bir hikayesi var mı?


  Pırlanta 3 sene oluyor. Komşumuz diş doktoruydu. Ben de acılı kanal tedavisi görüyordum . Çok acılı olduğu için hediye olsun diye kendisi yaptı. Lazerle yapıştırdı.


  Dövme yaptırmayı düşünüyor musun?


  Yok düşünmüyorum. Aslında daha önce istiyordum. Annem sırtına ve eline yaptırdığında çok istemiştim. Babam ise bir iki sene önce, “Hayatının ne yönde şekillendireceğin belli olmaz. Bence yaptırma demişti. Çok haklıymış. İyi ki yaptırmamışım.


  Babanız daha öncesize yarışmaları izletmiş miydi?


  Babam voleybol maçlarını izletirdi. Milli takımın basketbol maçlarına götürürdü. Sporcu olmamı çok istiyordu. Lisede voleybol oynadım. Fakat profesyonel anlamda geliştirmediğim için bir hayal kırıklığı vardı. Bu yarışmaya katılmamı çok istedi. Bir daha hayal kırıklığı olmasın diye yarışmaya katıldım. Hayatı dolu dolu yaşayım diye hayatı yönlendirdi.


  Kaç kardeşsiniz?


  Dört kardeşiz. En büyükleri ben,.2 kız 2 erkek. Sadece kız kardeşim yarışmaya gelebildi. Diğerleri küçükler.

  Kendinizi benzettiğiniz biri var mı?


  Benzetilen ünlüler var. Kampta hal ve hareketlerimden dolayı hocalarım Arzum Onan ve Azra Akına benzetiyorlardı.

  Kariyer olarak kimleri beğeniyorsunuz?

  Beyonceyi çok beğeniyorum. Kişiliği ve dişiliği ayaklarının yere sağlam basması çok iyi... O kadar güçlü karakter olmak isterim. Onun başardıklarının başarmayı isterim.

  Dereceye girenlerde İzmirli kızlar yok. Sizin için tuhaf oldu mu?

  İki Almanyalı kız var. Kaideyi de bozduk.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...