Türkiyenin En Büyük Tekstil Firmaları 2011

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Meryem tarafından 12 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Türkiyenin En Büyük Tekstil Firmaları 2011
  Türkiyenin En Büyük Tekstil Firmaları  Türkiyenin En Büyük Tekstil Firmaları 2011

  Zorlu Tekstil Grubu
  Avrupa ve Orta Doğunun en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı konumundaki Korteks Mensucat Sanayi ve Tic. A.Ş. İplik Fabrikası, Türkiye tekstil sektörünün kaliteli polyester iplik ihtiyacını karşılamak üzere 1989 yılında Bursada kurulmuştur.

  Korteks İplikin toplam üretim alanı 335.000 m[SUP]2[/SUP]dir. Şirketin tesisleri 580 ton/gün polimer, 400 ton/gün POY (Partially oriented yarn), 120 ton/gün FDY (Full drawn yarn), 350 ton/gün tekstüre, 25 ton/gün bükümlü, fantezi ve elastomerli, 10 ton/gün hava tekstüre ve 60 ton/ay mono iplik üretimi kapasitesine sahiptir.


  Matesa Tekstil
  Matesa Tekstil A.Ş. 1989 yılında Maraş ta kurulmuştur. Başlangıçta bir iplik işletmesi olarak kurulan MATESA, bugün 350 000 m2 açık ve 305 000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren, örgü ve dokuma sektöründe, iplikten konfeksiyona, 2 dikey entegrasyona sahip, Avrupanın en büyük ve güçlü tekstil firmalarındandır.


  Şahinler Tekstil
  Türk tekstil sektörünün zirvedeki ismi Şahinler Holding'in temeli, 1982 yılında Almanya'nın Aachen kentinde Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin'in Santex Moden Şirketi'ni kurmasıyla atılmıştır. Şahinler Holding, moda dünyasının iddialı isimleri arasına giren Santex Moden GmbH'nın ardından, 1984 yılında Konteks şirketi ile Türkiye'de de faaliyete başlamıştır.


  Türkiye ve Avrupa'da kurduğu şirketlerle kısa zamanda "Türkiye'nin En Büyük Moda ve Entegre Tekstil Grubu" konumuna gelen Şahinler Holding, spor giyimden çocuk giyimine, erkek-bayan hazır giyimden jean ve iç giyime kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Grup yılda 50 milyon parçanın üzerinde hazır giyim ürününü Avrupa ve Amerika'ya pazarlamaktadır.
   
Yükleniyor...