Türkiyenin İlk Gençlik Koroları Festivali Korofest 2011

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 6 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Korofest 2011
  Türkiye’nin İlk Gençlik Koroları Festivali Korofest’e Katılacak Korolar Belli Oldu.
  [​IMG]
  Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nün düzenlediği Türkiye’nin ilk gençlik koroları festivali olma ayrıcalığına sahip Korofest’te bu yıl yer alacak korolar açıklandı.
  6-11 Eylül arasında İstanbul’un ayrıcalıklı mekanlarında konser verecek olan korolar şimdiden hazırlıklara başladı.

  Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından ilki 2009 yılında düzenlenen Korofest üçüncü senesine hazırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen koroları buluşturarak kültürler arası etkileşime ve koro müziğine büyük katkı sağlayan festival, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle gencinden yaşlısına birçok insanı koro müziğiyle tanıştırıyor ve onlara farklı bir bakış açısı sunuyor.

  [​IMG]

  Bu sene 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin katılımcı koroları kısa bir süre önce belli oldu.

  Cantemus Pro Musica Girls Choir (Denes Szabo – Macaristan / Hungary), Carmina Slovenica (Karmina Silec – Slovenya / Slovenia), Sesto Fioretino Girls Choir (Giovanni Biswas -İtalya / Italy), Universitat Bonn Jazz Choir (Fraser Gartshore – Almanya / Germany) olmak üzere yurtdışından gelen korolarla birlikte; İstanbul dışından Ankara Vokal (Tayfun Ünver -Ankara), Işılay Saygın GSSL Korosu (İlhan Akyunak – İzmir), Mersin Oda Korosu (Engin Aktuğ – Mersin), Samsun Oda Korosu (Bilgen Özcan Coşkunsoy- Samsun) ve İstanbul içerisinden gelen KorIst (Arda Ardaşes Agoşyan – İstanbul), Marmara Üniversitesi (Bülent Halvaşı – İstanbul), Nazım Kumpanya (Volkan Akkoç – İstanbul), TRT Istanbul Radyosu Gençlik Korosu (Gökçen Koray – İstanbul) da bu sene Korofest katılımcı koroları arasında yer alıyor.

  Konser mekanlarının arasında İstanbul’un en büyük Katolik kilisesi olan St. Antuan, şapel görevi gördüğü zamanların büyüleyici yapısını hala koruyan Albert Long Hall bulunuyor. Bu yıl diğerlerinden farklı olarak dünyaca ünlü isimleri on binlerce seyirciyle buluşturan Cemal Reşit Rey Konser salonunun da bu listede yer alması büyük önem taşıyor.

  sinetifcom​
   
Yükleniyor...